Надзвичайний стан! Україна під загрозою: бути напоготові – світ сколихнуло. Зеленський зв’язався
Міграційну кризу в Європі через владу Білорусі та можливі загрози стосовно України прокоментувала в ефірі програми “Україна Сьогодні” на телеканалі “Україна 24” українська журналістка Олеся Бацман.
“Це дуже по-лукашенківськи — спробувати розміняти таким чином і створити новий інструмент під переговори з Європою. Говорити про те, що він діє самостійно, вже не доводиться офіційно. Якщо раніше ми говорили де-факто, що Лукашенком керує Путін і, по суті, це єдина держава (Білорусь і Росія — ред.), то зараз ми вже маємо факт де-юре, що майже відбувся, наш кордон з Білоруссю сьогодні — це кордон, по суті, з державою-агресором, який зараз збільшився більш ніж на тисячу кілометрів”, — сказала вона.
Журналіст попередила про небезпеку для України.
“Ми повинні це розуміти та маємо про це сьогодні говорити, тому що не тільки міграційна криза, а саме історія з тим, що Росія та Білорусь стають єдиною державою, і офіційний агресор ось настільки збільшується, має насамперед розглядатися РНБО. Можливо, щось проводиться і ми про це не знаємо, але тоді нам мають сказати, що є якийсь план. Тому що це вкрай небезпечна історія”, — сказала вона.
За словами Бацман, Україна має подумати, що вона робитиме у разі напливу мігрантів.
“Ці люди сьогодні — інструмент у руках Путіна та його васала Лукашенка для того, щоб боротися з Європою. Але це такий самий інструмент, щоб боротися з Україною. Ситуація може повернутися будь-якої миті, незрозуміло яким чином. Якщо кордон Польщі вистоїть, то вони дійсно повинні будуть кудись іти, і тут питання, як реагуватимуть наші прикордонники, ми повинні розуміти, що в нас відбуватиметься.
Адже є ще один аргумент: якщо Європа вирішує, що їй ці мігранти не потрібні, але вона розуміє, що не може нічого зробити з Лукашенком, а ці люди вже тут, то вона може й Україну попросити за якісь історії прийняти цих мігрантів. А українська влада до такого розвитку подій готова? Чи потрібні нам цим мігранти, що ми з ними робитимемо? Чи готове українське суспільство, чи воно цього хоче? Дуже багато і факторів, і варіантів розвитку ситуації, про які треба говорити, які потрібно опрацьовувати. І завжди має бути не просто план Б, а плани на всі випадки життя”, — сказала вона.
Посол України в Польщі Андрій Дещиця також передрікає негативні наслідки білоруської кризи з мігрантами і для України.
Існує ризик, що нелегальні мігранти, які хлинули з Білорусі до Польщі, у разі невдачі спробують перетнути український кордон.
“Наскільки серйозна ця ситуація для України? Треба пам’ятати це і брати до уваги, бо не виключено, якщо Польща все ж таки не дозволить те, щоб нелегальні мігранти перетинали польський кордон…, то вони можуть спробувати перейти український кордон”, — цитує посла агенція УНН.
Напередодні президенти України та Польщі обговорили ситуацію на польсько-білоруському та українсько-польському кордонах, що загострилась на початку листопада.
Як повідомляє «Дзеркало тижня», у понеділок, 8 листопада, білоруські журналісти опублікували відео, як численний натовп мігрантів прямує до польського кордону. У зв’язку з напливом нелегалів Польща підняла до бойової готовності 12 тисяч солдатів. А уряд Литви схвалив пропозицію Міністерства внутрішніх справ оголосити надзвичайний стан на кордоні Литви та Білорусі. Окрім того, варто звернути увагу і на те, що Володимир Зеленський переговорив з президентом Польщі з приводу ситуації на кордоні, а безліч інших експертів наголошують, що Україні варто посилити захист свого кордону.
Джерело: korupciya.com