Масштабні реформи! Зеленському вдалось: вперше за 30 років. G7 в захваті: нарешті, браво
Посли Країн Великої Сімки обговорили з президентом України Володимиром Зеленським проведення реформ в Україні, а також говорили про досягнення 2021 року. Окрім цього посли висловили свої очікування щодо майбутнього, зазначивши сфери та питання, в яких Україна може вдосконалюватись.
Про це посли повідомляють у дописі в Twitter.
Особливу увагу вони звертають на законодавство про судову реформу 2021 року та висловили свої сподівання на його повну імплементацію.
«Посли сподіваються на подальший позитивний розвиток у 2022 році судової реформи, а також розвиток прозорого конкурсного процесу для нових суддів Конституційного суду», – сказано у повідомленні.
У рамках зустрічі дипломати також озвучили свої сподівання на прогрес у розвитку реформи, яка забезпечуватиме сучасну й трансформовану Службу безпеки України.
Реформа СБУ
Раніше, у жовтні 2021 року, посли Країн Великої Сімки закликали Верховну Раду України ухвалити закон про СБУ без внесення будь-яких додаткових правок.
У своєму повідомленні в соціальній мережі Twitter посли зазначили, що у разі успішної реалізації законопроєкту, така реформа стане основою для перетворення СБУ на сучасну службу безпеки, яка сприятиме ефективному зміцненню безпеки та процвітанню країни загалом.
Варто зазначити, що «комітетська версія» законопроєкту, ухвалена 14 липня комітетом з нацбезпеки, викликала однозначну підтримку зі сторони США, ЄС, та НАТО.
Національне антикорупційне бюро України
Посли також відзначили закон про НАБУ, висловивши очікування на конкурентне обрання нового директора Національного антикорупційного бюро України, а також швидке завершення відбору очільників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Нагадаємо, що в кінці січня 2021 року в країни розпочався конкурсний відбір на посаду голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Навесні затвердили список 133 кандидатур, які могли би обійняти цю посаду. Відбір на постійного голову САП не пройшов Максим Грищук.
Саме до його кандидатури у представників комісії виникли питання. Зокрема, щодо незадекларованої квартири Грищука, а також ймовірного заниження реальної вартості автомобіля. В.о. керівника САП надав ґрунтовні пояснення та заявив, що може озвучити їх привселюдно.
Грищука, звісно, запитали і про лист, який 2018 року він підписав у знак підтримки тодішнього керівника САП Назара Холодницького.
«Той лист я підписав не на підтримку Холодницького, а на підтримку всіх прокурорів загалом», – пояснив Максим Грищук.
Попри всі його виправдання членів комісії ніщо не переконало, тому його кандидатура була знята з конкурсу на голову САП.
До фіналу ж дійшли двоє кандидатів: Олександр Клименко – детектив НАБУ, а також Андрій Синюк – прокурор в Офісі генерального прокурора України. Проте в кінці листопада чергове засідання щодо обрання керівника САП було зірване.
G7 про реакцію на агресивні дії РФ
Напередодні, 10 грудня, міністри Країн Великої Сімки зустрілись в Ліверпулі та дійшли до спільного рішення щодо наслідків для Росії у разі її вторгнення на території України.
Про це повідомило інформаційне агентство Reuters, посилаючись на представника Державного департаменту США.
Він повідомив, що тема України була однією з передових на зустрічі – поряд із загрозою Китаю та ядерною програмою Ірану. Посли занепокоєні зосередженням військ біля кордону України і зазначають, що ситуацію можна вирішити дипломатичним шляхом. В іншому ж разі Росію очікують серйозні наслідки.
«Якщо Кремль вирішить йти іншим шляхом, то у відповідь надходитимуть серйозні наслідки та жорсткі витрати. G7 абсолютно єдина в цьому питанні», – додав представник Державного департаменту США.
Джерело: korupciya.com