Масштабне звільнення! ЗСУ почали з@чuстkу – оголосилu щ0йно: країна має знати. Гер0ї!

У ЗСУ думають над тим, як провести наступальні дії з мінімальними втратами. Можна було б узяти населений пункт швидше, однак це Силам оборони не потрібно. Тож українські військові з часом звільнять Кліщіївку. Це станеться вже незабаром. 

Про це заявив командир підрозділу TERRA 3 ОШБр Микола Волохов в ефірі одного з українських телеканалів.

За його словами, не завжди виходить так швидко, як хотілося б. Ба більше, українські військові намагаються берегти людей, на відміну від російських окупантів. Однак нічого надскладного у звільненні Кліщіївки немає.

“Нікуди вона від нас не дінеться”, — сказав Волохов.

Він сказав, що командири ЗСУ думають над тим, як провести наступальні дії з мінімальними втратами. Можна було б узяти населений пункт швидше, однак це Силам оборони не потрібно.

“У нас на війну пішли найкращі і нам, як країні, потрібно, щоб ці найкращі залишилися живі, повернулися до нормального цивільного життя”, — сказав він.

Підмітимо, що також про ситуацію на Сході України розповів журналіст, політолог та військовослужбовець ЗСУ Кирило Сазонов.

За його словами, противник активно закидає українських захисників снарядами та ракетами. Обстрілів дуже багато. Крім того, росіяни активно використовують авіацію.

«Наші накидають у відповідь. Не так часто й багато, але точніше. Загалом наша арта з їхньою артою явно виступає в ролі мисливця. Ще б пак їх літаки побивати було б ідеально, але… вони сюди не залітають, в основному запускають зі своєї території. Вчені вже. Противник намагався повернути втрачене під Вугледаром та Мар’їнкою. Нічого не вийшло», – повідомив Сазонов.

Навколо Бахмута росіяни теж «намагалися лізти», проте ворог дуже не хоче опинитися в казані.

“Вони стільки разів кричали про взяття цього невеликого містечка, поклали купу народу, перетворили Бахмут на руїни і стали самі заручниками цієї медійної кампанії”, – наголосив Сазонов.

За словами військовослужбовця, стратегічного значення зруйнований Бахмут не має.

«Ми закріпилися на висотах із флангів і їм дуже незатишно. Але взяти та піти просто так вони тепер не можуть – питання пропаганди. Ось і чіпляються і намагаються розірвати півкільце. Тим гірше для них…», – підсумував Сазонов.

Водночас, якщо українським військам вдасться утримати позиції та просунутися в напрямку Кремінної, то вони зможуть розірвати важливу логістичну лінію армії РФ та спробувати зайти у тил Бахмута, повідомляє The New York Times з посиланням на українських командирів.

За словами солдатів, нещодавно перекинутих на напрямок, у зв’язку з посиленням бойових дій від Кремінної до Куп’янська, українське військове командування направило підрозділи з найдосвідченіших бригад для повернення втрачених територій і зміцнення оборонних рубежів.

Повідомляється, що поблизу Куп’янська на Харківщині, Сватового та Кремінної на Луганщині росіяни не відступають, а навпаки, за допомогою важкої артилерії, безпілотників і хвилі наземних штурмів знову проводять постійні наступальні операції.

Зазначається, що за останні дні росіяни заявили про незначні прориви по лінії від Куп’янська до Кремінної.

Проте співрозмовники NYT у ЗСУ повідомили, що російські успіхи були незначними, а завдяки контрнаступальним діям вдалося повернути частину втрачених територій.

Бійці підполковника Олега Матвійчука, командира батальйону 100-ї бригади територіальної оборони України, які перебувають в районі Кремінної, заявили, що зараз росіяни випускають у два-три рази більше снарядів, ніж їхні мінометні команди, які в середньому випускають близько 50 снарядів на день.

Підполковник Матвійчук розповів про тактики росіян, які вони використовують на зазначеній ділянці фронту.

За його словами, перед штурмом позиції росіяни випускають по українських позиціях десятки ракет і мінометів, щоб знищити бліндажі та залишити захисників, які вижили, у «контуженому» стані.

Матвійчук зазначив, що росіяни в цьому районі є «новими», а атаки більш хаотичні, ніж скоординовані.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *