Лікар розповів, чому COVID-19 у дітей складно відрізнити від інших захворювань

Клінічні симптоми коронавірусу та ЛОР-захворювань у дітей схожі між собою та їх важко відрізнити. Тому необхідно зробити тест на антиген та ПЛР.

Про це повідомив в ефірі телеканалу “Україна 24” інфекціоніст, медичний директор Маріупольської міської лікарні №4 Андрій Серветник. За його словами, у 13-15% випадків COVID-19 дає розлади травлення, може бути біль у животі, діарея. Але так само поводиться аденовірус і ротавірус.

“Відокремити від інших вірусів це захворювання неможливо”, – сказав лікар.

Він додав, що обов’язково потрібно перевірити, як дихає дитина.

“Послухати дитину – якщо є пневмонія, то потрібне стаціонарне лікування”, – зазначив Серветник.

Водночас він у жодному разі не радить лікувати COVID-19 інгаляціями на початку хвороби.

“Вірус ми заганяємо у легені. Небулайзеротерапія не потрібна. Це протипоказання. Гостра стадія COVID-19. На стадії, коли вірусу вже не буде, негативний тест ПЛР, можна розглянути варіант небулайзерної терапії для постковідного синдрому”, – пояснив медик.

Також він закликає не вживати антибіотиків та муколітиків без призначення, оскільки чи не щодня бачить плачевні наслідки такого самолікування.

“Ми розмовляємо з пацієнтами і говоримо: “Люди, забудьте про антибіотики!”. Тому що пневмонія виникає вірусна. Це ураження не того, чим ми дихаємо, а ураження судин. Мікротромбоз легень, кров не доходить до легенів. Причому тут амброксол чи інші препарати?” – обурився лікар.

Як повідомляв OBOZREVATEL, під підозру зараження коронавірусом діти можуть потрапити навіть тоді, коли лікарі констатують тяжкий стан дитини та нормальні аналізи. Водночас необхідно виключити наявність бактеріальної інфекції в дитини.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *