Кулеба перейшов на kрuk! Гучне звернення – до всього світу: передатu F-16 неr@йн0! Це змінить все!
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відреагував на новий ракетний обстріл Росії.
Про це він повідомив у своєму Twitter.
На думку голови зовнішньополітичного відомства, Росія не зупиниться, поки її не зупинять.
“Міжнародне співтовариство має зосередитися на забезпеченні справедливого та тривалого миру: озброїти Україну, в тому числі F-16, щоб закрити небо, та реалізувати українську “формулу миру”, – переконаний Кулеба.
Робота над останнім останнім часом дуже активно триває. Голова МЗС України заявив, що українська Формула миру, насправді являє собою втілений у життя Статут ООН, який колись схвалили 140 країн.
“Формула миру в Україні – це, по суті, втілений у життя Статут ООН. Його пункти повністю відповідають відповідним резолюціям ГА ООН, схваленим понад 140 країнами. Підтримка Формули означає підтримку не лише справедливого та міцного миру в Україні, а й міжнародного права”, – зазначив Кулеба.
І над нею вже працюють на саміті в Джидді. Зокрема радники з національної безпеки та політичні директори зібралися у другому за величиною місті Саудівської Аравії, щоб обговорити ключові принципи миру на основі формули миру президента України Володимира Зеленського. За інформацією українських ЗМІ, високопоставлені офіційні особи з десятків країн, включно зі США, Китаєм та Індією, розпочали перемовини, які, як сподівається Київ і союзники, призведуть до угоди щодо ключових принципів припинення війни Росії проти України.
Однак це не перемовини про встановлення миру. Сторони не домовляються про конкретні умови закінчення війни, це ще попереду. Це “лікнеп”, можливість для України поговорити з країнами глобального Півдня безпосередньо і донести свою позицію про мирний план президента Зеленського, що складається з 10 пунктів.
Вашингтонські аналітики зазначають, що якогось прориву справді від цих перемовин очікувати не варто. І перемогою для України тут може стати визнання принаймні кількох пунктів формули миру Зеленського. Наприклад, виведення російських військ з території України — це вже важливо і було б справді великим досягненням.
Дводенна зустріч є частиною дипломатичних зусиль Києва на шляху до здобуття підтримки не тільки від своїх основних західних партнерів, які виступають за Україну в цій війні, а й від країн глобального Півдня, які не бажають ставати на чийсь бік у війні, що впливає на світову економіку.
“Голос Америки” з посиланням на свої джерела, близькі до організаторів саміту, повідомив, що Сполучені Штати на цих перемовинах у Джидді представляє радник Білого дому з нацбезпеки Джейк Салліван.
Росія там не присутня, хоча Кремль заявив, що стежитиме за перебігом перемовин. Українські, російські та міжнародні офіційні особи говорять про те, що наразі, коли вирує війна, помирають цивільні, прямих мирних перемовин між Україною і Росією немає і бути не може. Білий дім неодноразово заявляв, що Захід надає Україні безпекову допомогу. Україні надаються пакети озброєнь протягом практично всього повномасштабного вторгнення Росії до України, щоб Київ міг домогтися успіху на полі бою. І тоді вже президент Зеленський, якщо він вважатиме за потрібне, може почати перемовини з Росією, але з позиції сили.
Президент України, своєю чергою, тут висловив сподівання на те, що перемовини призведуть до саміту світових лідерів для затвердження принципів плану врегулювання військового конфлікту, який вимагає повернення Росією всіх захоплених територій України та виведення всіх російських військ. Це той головний пункт, на якому наполягає Україна.