Крuмlнальна справа Залужному? Допuт Главкома – розслідування держзр@дu: українці nохололu! Деталі!

Стали відомі подробиці розслідування про здачу рф півдня України у лютому 2022 року. Зокрема повідомляється, що допитали вище військове керівництво, включно з Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним.

Про це йдеться у розслідуванні BBC Україна.

Видання нагадує, що справу про неналежну оборону Херсонської області, що призвело до її швидкої окупації, ДБР відкрило 11 квітня 2022 року. У березні 2023 року ДБР у відповідь на запит ВВС Україна відповіло, що справу розслідують за частиною 1-ї статті 111 та частиною 3-ї статті 425 Кримінального кодексу – державна зрада та недбале ставлення до військової служби.

Зокрема, мова йде про неналежну організацію мінування мостів і дамб для подальшого підриву, щоб стримати наступ росії вглиб материкової України.

«Це своєю чергою призвело до тяжких наслідків, пов’язаних із тимчасовою окупацією територій Херсонської та Запорізької областей, загибеллю українських захисників і мирних мешканців, знищенням ворогом інфраструктури цих регіонів», — пояснило ВВС джерело у слідстві.

Як відомо, спочатку у публічному просторі «здачу Півдня» пов’язували зі зрадниками у спецслужбі – з колишнім начальником ГУ СБУ в Криму Олегом Кулінічем, нібито саме він передав росіянам всі дані про дислокацію військ та інфраструктуру місцевості, а також з ексочільником управління СБУ в Херсонській області Сергієм Криворучком. Олега Кулініча затримали в Києві у липні 2022 року. Слідчі заявили, що встановили факти його співпраці з представниками російських спецслужб, одразу арештували та відправили до СІЗО. Криворучка позбавили генеральського звання у 2022 році, а от кримінальних проваджень щодо нього, за даними ЗМІ, досі немає.

Проте, BBC Україна провело розслідування і стверджує, що Кулініч начебто не фігурує у справі про окупацію Півдня, як і інші працівники СБУ.

«Виявилося, що по цій справі проходять виключно військові ЗСУ», — пише видання.

Також, за даними ВВС, підозри у цій справі ще нікому не оголосили, «але цілком імовірно, що це може відбутися вже найближчим часом. Справа розслідується вже півтора року, по ній досі допитують свідків. І зовсім не простих», — йдеться у розслідуванні.

З джерел BBC стало відомо, що слідчі вже допитали цілий список генералів та представників військового командування. Серед них – командувач сил оборони Сергій Наєв, колишні командувачі угрупування військ «Південь», зокрема генерали Андрій Ковальчук та Андрій Соколов, а також командири інших військових формувань, що входять до складу цього угруповання. Свідчення також дав генерал, ексначальник Генштабу Віктор Муженко.

Також кілька джерел BBC стверджують, що в рамках розслідування цієї справи слідчі приходили на бесіду до Валерія Залужного. Проте, процесуального статусу у цій справі в головнокомандувача ще немає, так само як не було і офіційного виклику на допит. Але не виключено, що такий статус з’явиться згодом.

BBC написало запит в ДБР, аби з’ясувати, чи фігурує Залужний в цьому розслідуванні, але там відмовились надати цю інформацію.

«Військові, з якими ми поспілкувались, стверджують, що силами і засобами, які тоді були, стримати російський наступ на Півдні не було шансів», — пише видання.

Але все ж головне питання полягає у тому, чи доречно проводити допити серед вищого військового керівництва у той час, коли триває контрнаступ? Адже це може підірвати сам процес наступу, а головне завдання для ЗСУ – це звільнити усі наші території від ворога. Чи не було б правильніше проводити такі міри вже після закінчення війни, а зараз займатись обстановкою на полі бою?

Крім того, для таких заяв про допит Залужного та в цілому розслідуванні повинні бути максимальні докази, оприлюднені ДБР.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *