Крапки розставлено – Все! Польські експерти дали висновок чuя р@кет@ вuбухнул@ у Пшев0дувl
Польські експерти стверджують, що ракета, яка 15 листопада 2022 року впала на територію села Пшеводув і вбила 2 людей, була випущена силами протиповітряної оборони України.
Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Rzeczpospolita.
Як зазначається, висновок було зроблено, “попри відсутність співпраці з боку України, яка поки що не надала Польщі жодних матеріалів”.
Анонімні джерела видання, знайомі з перебігом розслідування, повідомили, що Польща встановила, що ракета, що приземлилася в Пшеводуві, була зенітною ракетою С300 5-W-55 і була випущеною з території України.
Висновок нібито “категоричний” та виключає, що ракета могла прилетіти з території Росії.
“Ця ракета має дальність дії від 75 до 90 км. На той час російські позиції знаходилися в такому місці, звідки жодна російська ракета не могла досягти Пшеводува”, – зазначило джерело ЗМІ.
Газета цитує Лукаша Лапчинського, представника польської прокуратури, який заявив, що прокурор отримав висновок експертів, але не розкриває його змісту, оскільки він є конфіденційним. За його словами, на цьому етапі розслідування у Польщі вже здійснили всі можливі слідчі дії.
“Ми надіслали запит на юридичну підтримку з боку України й очікуємо відповіді”, – повідомив речник.
За інформацією журналістів, висновок грунтується на інформації з великої кількості джерел, включно із засекреченими даними польських національних служб.
На думку експертів, це була ракета від системи С-300 серії 5В55, вироблена у Росії. Прокуратурі нібито відомо, де саме на території України її випустили для збиття цілі під час масованої ракетної атаки РФ на українські міста минулого року.
“У такій ситуації в ракеті після досягнення певної висоти мають спрацювати механізми самознищення. Але цього не сталося, ми не знаємо, чому”, – сказав виданню співрозмовник, знайомий з розслідуванням.
Польська прокуратура від початку схилялася до версії про С-300 після того, коли знайшли фрагменти ракети. Експерти виключають, що ракета могла долетіти з території Росії, тому що вона може подолати не більше 90 км, а також виключають пуск із Білорусі, тому що звідти до Пшеводува по прямій – 150 км.