Коломойський все! Олігарха злили – Палиця вдарив в спину. Просто в Раді – ніхто не чекав. Бунт
Партія “За майбутнє”, яка перед місцевими виборами провела серйозну мобілізацію, зараз переживає зворотний процес. З неї почали йти люди, причому знакові.
Це відбувається на тлі кулуарних розмов про нібито розлад між главою політсили, членом депутатської групи ЗБ у Верховній Раді Ігорем Палицею і співвласником групи “Приват” Ігорем Коломойським, якому приписують вплив на діяльність депгрупи.
Раніше депутатську групу ЗБ покинув народний депутат Антон Яценко, обраний по мажоритарному округу №200 в Черкаській області. Таким чином в цьому парламентському об’єднанні, що складається суцільно з переможців виборів на одномандатних округах, залишилося 23 народних депутата.
Яценко повідомив, що вийшов з ЗБ, щоб продовжити будувати власну політичну силу.
“Як ви знаєте, у мене є своя партія. “За майбутнє” – це теж партія. Виникла ідея, що треба будувати свій політичний проект, і щоб люди не плуталися, щоб знали, що я представляю свою партію, а не партію “За майбутнє”, я вирішив зробити офіційну заяву про вихід з групи “, – стверджує Яценко.
Сьогодні ЗБ залишається п’ятим за чисельністю об’єднанням в Раді: у “Довіри” і фракції “Голос” – по 20 депутатів, а у фракції “Батьківщини” – 24.
А монобільшість “Слуги народу” (СН, 245 депутатів) зараз має серйозні проблеми з дисципліною голосувань і приймає допомогу з боку. Тому навіть ЗБ з її невеликою кількістю голосів (а точніше її бенефіціари) може вступати в торги з Офісом президента, у якого зі своєю начебто фракцією СН вже не працюють ні батіг і ні пряник.
І все одно випадок Яценка важливий. Ядром ЗБ спочатку були депутати з однойменної групи в Раді, а це – самодостатні люди, які успішно поєднують політику і бізнес. Найбільш впливові в своїх регіонах кадри займалися кампанією партії. Той же народний депутат Антон Яценко, очоливши Черкаську обласну парторганізацію, встав на чолі виборчих списків ЗБ до облради і в Уманську міськраду.
Як повідомив, член політради ЗБ Денис Борисенко, після заяви Яценка, що він повернеться в свою партію, обласної організації рекомендуватимуть зняти його з керівництва на найближчій партконференції.
“У нас знайдеться ким замінити його в Черкаській області”, – запевнив Борисенко.
Однак вихід Яценка можна тлумачити як руйнування концепції партії впливових на місцях людей.
“Нардепи, які входять в такі партії, не ідеологічні, а прагматичні. Я б навіть сказав, що бізнесменів в них більше, ніж політиків. І якщо Яценко вийшов з групи і партії, значить, бути в ній йому, швидше за все, не вигідно. Судіть самі. Партія не “вистрілила”, динаміки в її розвитку немає. Вона не зайшла в уряд, хоча про це ходили розмови до останніх виборів. У місцевих радах “За майбутнє” представлена непогано, але “своїх” керівників облдержадміністрацій не отримала. Її рейтинг не росте. У патрона партії Коломойського – проблеми з американцями і українською владою. У парламенті депгрупа – в напівопозиції. І випадок Яценка – це ознака ерозії. За моєю інформацією, Олександр Герега (народний депутат і фактичний власник мережі супермаркетів “Епіцентр” – ред.) теж розглядає варіант “розлучення” з “За майбутнє”, – стверджує політолог Анатолій Октисюк.
А ось як відіб’ється наступна проблема на партію, сказати поки складно.
Як стало відомо, погіршилися стосунки між лідером ЗБ Ігорем Палицею і бізнесменом Ігорем Коломойським.
Наявність цієї проблеми підтвердили незалежні джерела, пов’язані з партією. Мовляв, навіть серед друзів (а Палиця і Коломойський не раз називали себе друзями в інтерв’ю) бувають “різні погляди на різні процеси”. Про причини розладу точної інформації немає. За однією з версій це може бути пов’язано з бажанням Палиці відсторонитися від Коломойського в світлі його проблем з США.
З цієї причини чи ні, Палиця перестав брати участь в популярному політичному ток-шоу “Право на владу”, хоча раніше він завжди був серед гостей. Замість нього в ефірі – співголова депгрупи ЗБ і голова Львівської обласної парторганізації Тарас Батенко.
Джерело: korupciya.com