Гучні звільнення! Країні пішло на користь, краще пізно, ніж ніколи: остаточна чистка
Економічний оглядач Юрій Гаврилечко позитивно оцінив зміни в складі правління НБУ, коментуючи звільнення першого заступника голови НБУ Сергія Холода.
Про це Гаврилечко пише на своїй сторінці в Facebook.
“Процес оновлення НБУ триває. Сьогодні за власним бажанням звільнився ще один заступник голови НБУ. Тепер у нового голови буде кворум у правлінні, що позитивно позначиться на роботі інституції”, – пише Гаврилечко.
За його словами, переформатування команди регулятора – це необхідний процес як для приватних, так і державних корпорацій, які при призначенні нового СЕО запускають оновлення частини команди.
“Новий час вимагає нових рішень і нових облич. Змінюються і завдання, які стоять перед банківською системою і регулятором. В реальності саме через Covid все більшу роль відіграватиме фінтех, ось-ось буде підписано договір з Міжнародною фінансовою корпорацією про фінансову інклюзію.
З 1 липня розпочався новий етап реформи Спліт – перепідпорядкування тисяч небанківських установ НБУ. Для ефективного вирішення цих та інших завдань будуть потрібні люди з новими якостями і навичками”, – підкреслює експерт.
Як відомо, Рада НБУ на своєму засіданні 31 липня 2020 звільнила Сергія Холода з посади заступника голови Національного банку України. Холод написав заяву на звільнення за власним бажанням.
22 липня Рада НБУ призначила на посаду заступника голови НБУ Юрія Гелетія, кандидатуру якого подав новий глава центробанку Кирило Шевченко, замість звільненого в зв’язку з завершенням терміну повноважень Олега Чурія.
Не бачить літньої дефляції також президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.
“Очевидно, що овочі борщового набору до жовтня подешевшають, відігравши зростання цін на третину в другому кварталі, але не більше, а саме вони завжди були драйвером літньої дефляції, – аналізує Охріменко.
– Можуть надалі дешевшати курячі тушки, свинина, молоко і вершкове масло, але незначно, на кілька відсотків. Ціни на хліб, цукор, борошно практично не зміняться. Не виросте, але й не впаде оренда житла. Продовжиться зростання цін на ліки і на паливо”.
Багатьох це може здивувати, але за даними Держстату, в червні ціни зросли лише на 0,2%.
Вершкове масло місяць тому було по 51 гривні, і зараз вартість така ж. Соняшникову олію в червні продавали по 30 гривень, і тепер вона трохи подешевшала. А ось цукор подорожчав на 40 копійок.
Зате гречка “скинула” в ціні гривню. Продавці змушені знижувати ціну, тому що українці згрібали цю крупу на початку карантину, у багатьох ще є запаси. Та й в цілому люди купують менше круп – переходять на овочі. Що стосується молочних продуктів, то вони традиційно дешевшають влітку. Однак в нинішньому році цього не відбувається.
Джерело: bbcccnn.org