Годину тому! Німці прозріли – терміновий рапорт: збр0я в Україну. МЗС не змовчало – давно пора!
Посол України в ФРН Андрій Мельник назвав своєчасною відставку командувача військово-морських сил Німеччини віце-адмірала Кай-Ахіма Шенбаха. Втім, цього кроку недостатньо для “відновлення повної довіри” до німецької політики, написав дипломат у Твіттері в неділю, 23 січня.
“Уряд (ФРН – Ред.) має змінити свій курс щодо Києва”, – зазначив Мельник.
У коментарі німецькому виданню Welt Мельник пояснив, що слова Шенбаха про безповоротну втрату Криму залишили “купу уламків” та “поставили під сумнів міжнародну довіру й надійність Німеччини – і не лише з української точки зору”.
Нагадаємо, що Кай-Ахім Шенбах подав рапорт про відставку з поста командувача ВМС Німеччини в суботу ввечері, наступного дня після того, як під час виступу на конференції в Індії заявив, що Київ ніколи не поверне анексований Крим, а вступ України до НАТО неможливий через окупацію частини території російською армією.
Міністерство оборони ФРН категорично дистанціювалось від заяв Шенбаха, а сам він пізніше пояснив, що вони відображають лише його особисту думку. Втім, МЗС України в суботу викликало посолку ФРН Анку Фельдгузен (Anka Feldhusen), наголосивши на неприйнятності подібних висловлювань.
Водночас в українському зовнішньополітичному відомстві продовжують критикувати Німеччину за блокування збройних закупівель. Міністр Дмитро Кулеба у інтерв’ю Welt am Sonntag у неділю, 23 січня, зазначив, що Київ “розчарований” подібними діями Берліна. Ще більше розчарування, за його словами, викликали б перешкоди з боку Німеччини у постачанні оборонного озброєння німецького виробництва третіми країнами. Кулеба наголосив, що Україна ніколи не будувала агресивних планів і не підпадає під жодне ембарго на продаж зброї.
“Україна зазнала величезних втрат і руйнувань під час Другої світової війни. Тепер, коли ми знову страждаємо і наражаємося на загрози, єдина відповідна політика – дозволити нам захищатися”, – прокоментував український міністр традиційне для Німеччини посилання на історичний досвід у питаннях постачання зброї.
До того ж Німеччина відмовилася видавати Естонії дозвіл на експорт німецької зброї до України на тлі загрози вторгнення РФ. Проблема пов’язана з експортом гаубиці Д-30, яка стріляє 122 мм снарядами приблизно на 20 кілометрів. При тому що Естонія вже заявила про готовність передати зброю Україні.
Країни Балтії все одно зможуть передавати Україні зброю та боєприпаси. Німеччина може заблокувати лише те, що дісталося їй у спадок від НДР і через Фінляндію опинилося в Естонії. Така ось іронія. Про це заявив Кирило Сазонов.
А ось США та Великобританія можуть дозволити (за моєю інформацією вже дозволили) постачати в Україну ті озброєння, які країни Балтії купували або отримували від них. А Україні слід чітко зрозуміти, хто є наш реальний союзник у захисті від російської агресії, а хто… давайте прямо? Хто союзник Росії в агресії?
Безумовно, Зеленський був сто разів правий, коли переніс зовнішньополітичний вектор посилення обороноздатності України з Німеччини-Франції на США та Велику Британію. Німеччина точно не наш союзник і якщо влада ігнорувала факти з 2014 року — це їхній прокол. Але чи цього достатньо? Мені здається, українська дипломатія та керівництво могли б досить різко поставити питання перед Берліном та Брюсселем. На чиєму боці грає Німеччина? До чого тут бізнес та європейські цінності? Можливо, поки що влада з якихось причин не хоче загострювати цю тему, активісти та патріоти могли б вийти на акцію під посольство ФРН. Гарна картинка для телебачення, переконливий сигнал для партнерів.
Джерело: korupciya.com