CША хотіли 50% прав: Зеленський відмовився підписувати документ щодо природних ресурсів, – ЗМІ
Про це повідомляє політичний оглядач The Washington Post Джош Рогін в соцмережі Х, передає 24 Канал. Журналіст посилається на американських політиків, що беруть участь у Мюнхенській конференції.
Чи погодився Зеленський
Зеленський ввічливо відмовився підписувати це,
– написав Рогін.
Нагадаємо, Дональд Трамп хотів би обміняти корисні копалини України на надану допомогу, зокрема військову. Метали є критично важливими для сучасних технологій, а їх видобуток міг би позитивно вплинути на країни Заходу.
Український лідер раніше заявив, що Україна відкрита до укладання “угоди” зі США, але не пропонує просто “віддавати” свої ресурси.
Київ акцентує на оформленні взаємовигідного партнерства й потребує гарантій безпеки від своїх союзників як частини будь-якого врегулювання війни.
Довідка: рідкісноземельні метали – це 17 елементів таблиці Менделєєва: Sc – скандій, Y – ітрій, La – лантан, Ce – церій, Pr – празеодим, Nd – неодим, Pm – прометій, Sm – самарій, Eu – європій, Gd – гадоліній, Tb – тербій, Dy – диспрозій, Ho – гольмій, Er – ербій, Tm – тулій, Yb – ітербій, Lu – лютецій.
Як Росія зазіхає на глобальні ринки
До слова, майже половина рідкісноземельних металів України наразі перебуває під російською окупацією. Це може використати Росія та її союзники.
За словами радника голови ОПУ Михайла Подоляка, тепер, окрім нафтових, газових та атомних ринків, агресор прагне отримати опосередкований вплив на глобальні ринки через рідкісноземельні копалини.
Або США разом з Україною почнуть розвивати родовища, отримувати прибутки, або це робитиме Росія, – зазначив Подоляк.
Однак ексспівробітник СБУ Іван Ступак уже наголошував – навряд чи буде просто звичайна передача ресурсів для США. Для початку видобутку потрібні десятки мільйонів доларів різних інвестицій.
Трамп – бізнесмен. Він міркує, коли саме зможе знову “зустрітися” із тими грошима, які були проінвестовані у попередні періоди в Україну,
– каже Ступак.
Джерело