Чому аналіз кроvі беруть з безіменного пальця? Таємницю медсестер розкрито

Приховувати не будемо, аналіз крові дуже важливий! Наші читачі повинні знати, чому все відбувається саме так, не хворійте

Для тих, хто боїться дивитися на кров вчені придумали окреме поняття – гемофоб. Гемофобія – це страх перед відкритим видом крові. З дитинства багато хто пам’ятає болісні походи до лікарів, які виписували направлення на аналізи, там окрім збору в баночку “всіх відомих рідин” був ще й листочок на загальний аналіз крові – справжнє жахіття, та ще й натщесерце.

Проте у дорослому віці розумієш, що це один з найкращих видів аналізу, який може зберегти життя. Тим не менш є питання – чому медсестри проколюють саме безіменний палець на руці, а не вухо, мізинець або губу? Відповідь на це питання є! Про це пише Telegram-канал “Очевидные вещи”.

Аналіз крові з пальця, скріншот: YouTube
Аналіз крові з пальця, скріншот: YouTube

“Чому кров на аналіз беруть найчастіше з безіменного пальця? Подушечки пальців доступні, не мають волосяного покриву, багаті судинами, їх легко знезаразити, а за необхідності і здавити. Шкіра на безіменному пальці тонше, ніж на великому, вказівному і середньому, і має менше нервових закінчень, в тому числі больових рецепторів. Мізинець ж тісно пов’язаний із зап’ястям, тому при занесенні інфекції в рану на мізинці запалення може поширитися до згину кисті. Яким би сміливим і великим не був ти, коли справа доходить до укольчика в палець — ми всі трошки боїмося”, – повідомляють автори публікації.

Також варто нагадати нашим читачам, що Людське тіло — справжня загадка, яку не перше сторіччя намагаються вивчити медики і вчені. Часто у простих людей викликають інтерес ті чи інші властивості нашого “панцира”. Тут все, і кров, і шкіра, і кістки, а найзагадковіше — мозок. Так ось, раніше ми вже публікували відповідь на питання – “Чому холодна вода бадьорить, а гаряча — розслабляє?”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *