Браво! У Зеленського влупили – зрадники в істериці: не зірвали! Закон готовий – кінець близько
Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки сформулював 13 комплексних поправок до другого читання законопроєкту №5599 про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів), які враховують понад 200 пропозицій народних депутатів.
Про це повідомив представник Президента в Конституційному Суді, член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський, передає пресслужбу партії “Слуга народу”.
«Ми уточнили дуже багато визначень. Доповнили перелік посадових осіб, які не були враховані в першій редакції. Уточнили наслідки внесення особи до реєстру олігархів. Тепер туди має подаватися інформація про підприємства, кінцевим бенефіціарним власником яких є ця особа. Уточнено положення про заборону фінансування олігархами політичної діяльності, мітингів, політичних партій, заборону здійснення внесків до виборчих фондів політичних партій та кандидатів, крім власних», – пояснив він.
За його словами, депутати суттєво покращили законопроєкт, і він стане ефективним інструментом у боротьбі з впливом олігархів на політичне життя країни.
При цьому Веніславський нагадав, що відповідно до закону про регламент Верховної Ради, після того як профільний комітет проголосував за поправки у редакції, запропонованій комітетом, решта поправок вважаються відхиленими.
Законопроєкт пропонує покласти на РНБО функцію відносити громадян до категорії олігархів, якщо вони відповідають щонайменше трьом з чотирьох критеріїв. Зокрема, якщо особа:
1) бере участь у політичному житті;
2) має значний вплив на засоби масової інформації;
3) є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) суб’єкта господарювання, який на день введення в дію цього Закону є суб’єктом природних монополій або займає монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному товарному ринку відповідно до Закону України «Про захист економічної конкуренції» та протягом одного року поспіль підтримує або посилює це становище;
4) підтверджена вартість активів особи (та осіб, бенефіціаром яких вона є) перевищує один мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.
Раніше, глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія назвав Омбудсмена Людмилу Денісову “уповноваженою з прав олігархів”.
Про це він заявив в ефірі “Свобода слова з Савіком Шустером.
“Я просто пропоную перейменувати, ми прийдемо в Раду і я подам законопроєкт перейменувати уповноваженого з прав олігархів. Тому що не людей потрібно захищати права, а чомусь олігархів. Вони мільярдери”, — сказав Арахамія.
Крім того, Арахамія порівняв журналіста CNN з “бабою Валею з пошти”.
“Сьогодні на одному їх телеканалів в рядку написано провідний CNN проти закону про олігархів, я перепрошую завтра баба Валя з Укрпошти буде проти закону про олігархів, давайте ми самі розберемося. Я вам гарантую він (журналіст-ред.) Не читав цей закон, тому що на англійську його не перевели”, — заявив він.
10 вересня Разумков повідомив, що законопроєкт «про олігархів» уже спрямований на експертизу до Венеціанської комісії.
Зокрема, Разумков вважає, що складання списків олігархів має бути прерогативою незалежної комісії, яку необхідно створити при НАЗК, – визначати, хто саме належить до олігархів, має «максимально незалежна структура», а не РНБО.
Спікер додав, що перебування законопроєкту про деолігархізацію на експертизі у Венеціанській комісії не є перешкодою для його розгляду в другому читанні.
Джерело: korupciya.com