Змова в НАТО! Міжнародний скандал – Україну зливають? Термін0вий борт – Шольца викрили!

Німеччина наклала вето на плани Іспанії передати Україні танки Leopard 2A4. Йдеться про 40 старих танків німецького виробництва, які раніше Мадрид збирався віддати Києву. Однак у німецьких урядових колах кажуть, що іспанці різко відмовилися від такої ідеї після відповідного дзвінка з уряду. Причина – мовляв, відступ від правила не постачати українській державі танки. Мадриду навіть нібито довелося вибачатися, а самі танки настільки старі, що передати їх можна було тільки за тривалий час. Відтепер Україні можуть відправити лише 10 танків, але й не факт, що рішення буде позитивним.

Берлін виступив проти постачань Мадридом Україні 40 старих бойових танків Leopard 2 виробництва Німеччини. Про це повідомляє Spiegel.

Іспанці хотіли відправити танки Києву, проте Берлін, за даними джерел видання в уряді, різко наклав вето, оскільки такий крок суперечить неформальному правилу на Заході не передавати танки українській державі.

Крім того, Business Insider уточнив, що Мадрид, мовляв, навіть вибачився перед Берліном за занепокоєння. Наразі можуть передати максимум 10 танків, причому рішення ще обговорюється.

При цьому танки 1990-х років настільки застаріли, що на їх підготовку до передачі знадобиться ще багато місяців.

Зауважимо, Канцлер Німеччини Олаф Шольц разом із президентом Франції Еммануелем Макроном та прем’єром Італії Маріо Драгі планують відвідати Україну перед самітом Великої сімки, який запланований на 26−28 червня, повідомляє німецьке видання Bild am Sonntag.

Париж та Берлін уже деякий час ведуть переговори щодо спільного візиту до Києва. Запросити поїхати разом з ними третім главу італійського уряду запропонували у Франції.

За інформацією видання, Макрон хотів би поїхати після парламентських виборів у Франції, які відбудуться у неділю, 12 червня.

Шольц, Макрон та Драгі своєю поїздкою хочуть показати знак європейської єдності, пише видання.

Голова Єврокомісії фон дер Ляйєн під час свого візиту до Києва 11 червня виступала за прийняття України до Євросоюзу. Чи підтримують її пропозицію Шольц і Макрон, поки що не ясно, пише видання.

Відкритим також залишається питання, чи готові лідери трьох країн дати обіцянки про подальші постачання зброї Україні.

Раніше Шольц заявив, що він поїде до Києва лише тоді, коли «мова йтиме про конкретні речі».

Водночас ЗМІ писали, що Макрон може відвідати Україну після рішення ЄС щодо заявки Києва на вступ. За інформацією Europe 1, Макрон під час візиту до України може оголосити про нове постачання зброї.

Шольц, Макрон та Драгі публічно виступають за дипломатичне врегулювання війни Росії проти України, паралельно надаючи військову допомогу Києву. Німецький та французький лідери регулярно дзвонять російському диктатору Володимиру Путіну, намагаючись його переконати здійснити ті чи інші гуманітарні місії і припинити війну.

За словами президента України Володимира Зеленського в одній з телефонних розмов Макрон запропонував йому поступитися українською територію, щоб «зберегти обличчя Путіну».

Як пишуть німецькі ЗМІ, канцлер Шольц сповільнює обіцяні поставки озброєння Україні. Деякі з поставок очікуються лише восени. За словами посла України у Берліні Андрія Мельника Німеччина досі не поставила в Україну жодної одиниці важкої зброї.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *