Підозра путіну! Венедіктова розкрила всі деталі – головний воєнний злочинець ХХІ століття. Винні будуть покарані!
Українські правоохоронці не можуть розпочати процес притягнення до відповідальності президента рф володимира путіна, оскільки він має функціональний імунітет.
Про це проінформувала генеральний прокурор Ірина Венедіктова в інтерв’ю BBC Україна.
«Чи можемо ми розпочати процес його притягнення до відповідальності в Україні? На жаль, ні. Він має функціональний імунітет (українські правоохоронці не можуть повідомити про підозру президентові іншої країни). Тому ми розуміємо, що в українських судах ми не можемо зробити нічого, поки володимир путін є президентом країни», – заявила вона.
За словами генпрокурора, в ОГП розуміють, що це можливо у Міжнародному кримінальному суді, якщо його прокурор вирішить, що путін є винуватим.
На її думку, усі люди в нашій країні, в Україні, і багато людей за її межами, в країнах, які є нашими партнерами та підтримують нас, розуміють, що путін – це головний воєнний злочинець ХХІ сторіччя.
Відповідаючи на питання, чи припускає вона, що однією з вимог до України для досягнення миру може бути припинення розслідування воєнних злочинів, Венедіктова поінформувала, що не думає, що це можливо у принципі.
«Ми всі хочемо миру. Ми всі хочемо просто перестати ночувати в бомбосховищах. Але воєнні злочини все одно будуть розслідувані, ми все одно будемо притягати винних до відповідальності», – уточнила Венедіктова.
Також вона висловила думку, що якщо не тільки ми, а і увесь світ буде ставитися до війни в Україні так, як поставився до війни в Чечні, до війни в Грузії, до захоплення Криму і Донбасу, це ніколи не закінчиться.
«ХХІ сторіччя, така агресивна, жорстка війна має припинитися, і винні мають бути так покарані, щоб ні в кого не виникло ідеї це повторити», – зазначила Венедіктова.
Відомство Ірини Венедіктової стало провідним правоохоронним органом України, який займається фіксацією та розслідуванням воєнних злочинів – до них генпрокурор зараховує насамперед використання російською армією заборонених видів озброєння, бомбардування цивільних об’єктів і взагалі навмисне вбивство цивільних.
Станом на цей момент, уточнює генпрокурорка, українські правоохоронці зафіксували приблизно дві тисячі таких злочинів, але ця кількість постійно зростає.
Нещодавно в українських ЗМІ з’явилася інформація про те, що у майбутньому для розслідування воєнних злочинів на території України можуть створити спеціальний міжнародний трибунал на кшталт Нюрнберзького, який діяв після Другої світової війни. Передбачали, що він отримає назву “Харківського” або “Маріупольського” – за назвами міст, які сильно постраждали від російських бомбардувань.
Просуває створення такого трибуналу українське МЗС. Ірина Венедіктова до цієї ідеї, схоже, ставиться скептично, хоч і не відкидає повністю.
“Харківський трибунал чи Маріупольський – це сьогодні питання, наших, скоріше, емоційних ставлень”, – каже вона, і пояснює, що зараз ефективнішою їй здається робота в рамках існуючих міжнародних судів – перш за все, Міжнародного кримінального суду (МКС).
Джерело: korupciya.com