Годину тому! Зеленський підписав закон: за співрацю з РФ відповідальність. Що відомо?
Віце-спікер парламенту Олександр Корнієнко повідомив, що президент Володимир Зеленський підписав закон про колабораціонізм. Згідно з документом, за співпрацю з Росією тепер загрожує кримінальна відповідальність.
«Закон про колабораціонізм підписань вже президентом, за моєю інформацією, буде опублікований», – заявив Корнієнко.
Зазначається, що йдеться про два закони, що стосуються колабораційної діяльності, а саме №5143 та №5144 .
Відповідно до закону №5144, Кримінальний кодекс доповниться статтею 111-1 «Колабораційна діяльність». Вона вводитиме кримінальну відповідальність за співпрацю з державою-агресором , її окупаційною адміністрацією або її збройними чи воєнізованими формуваннями у військовій, політичній, інформаційній, адміністративній, господарській та трудовій сферах.
Колабораційна діяльність в Україні буде каратися тюремним ув’язненням терміном на 15 років , а також передбачає обмеження доступу до зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави чи місцевого самоврядування.
Водночас закон №5143 дозволяє ліквідувати політичні партії , уповноважені особи яких були засуджені за колабораціонізм. Це нововведення також стосується юридичних осіб.
Також особам, які були засуджені за колабораціонізм, забороняється бути членами виборчих комісій, официальными спостерігачами, представниками кандидата на пост президента України в Центральній виборчій комісії, довіреними особами кандидата на пост президента України, кандидатами на місцеві вибори тощо.
Крім того, Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що незважаючи на війну Росії проти України, ряд компаній все ще продовжують працювати на російському ринку. Він закликав світ бойкотувати їх.
Про це повідомляє із посиланням на заяву глави МЗС під час брифінгу.
«Станом на сьогоднішній день 209 компаній повністю вишли з ринку РФ і припинили взаємодію з російськими партнерами. 378 – обмежили роботу частично. Ми цим не задоволені. Ми знаємо ці компанії, знаємо їх маневри, будемо їх дотискати… Є ряд великих компаній, які не пішли з Росії», — зазначив Кулеба.
За його словами, йдеться про:
- Leroy Merlin, Ашан, Spar (торгівельна галузь),
- Pirelli, Bridgeston (автотовари),
- Accor, InterContinental (готелі),
- Honeywell, Mohawk Industries, Arconic (сфера машинобудування),
- Oriflame, Kimberly, Coty, Salvatore Ferragamo (косметика),
- Philip Morris International (тютюнові вироби)
- Джерело: korupciya.com