Зустріч з Путіним! Німці прозріли: на прохання України. Європейці зробили свій вибір – подробиці!
Близький до російського президента колишній канцлер Німеччини Герхард Шредер зустрівся з Володимиром Путіним. Він це зробив на прохання України, щоб спробувати зупинити розв’язану Путіним війну.
Зустріч відбулася у четвер, 10 березня, пише Politico.
Зазначається, що українська сторона зв’язалася зі Шредером минулої п’ятниці, 4 березня, через швейцарського видавця Ringier, у якого Шредер працював консультантом. Після цього ексканцлер ФРН прибув до Стамбула і зустрівся з українською делегацією на чолі з нардепом Рустемом Умеровим. Їхня зустріч була погоджена Офісом президента України.
Умеров передав Шредеру прохання Зеленського, щоб той використав свої відносини з Путіним, щоб спробувати домовитися принаймні про припинення вогню.
Шредер зв’язався з близькою до Путіна людиною і домовився про зустріч, після чого за ним через декілька днів прилетів до Стамбула російський літак.
Раніше посол України у ФРН Андрій Мельник заявляв виданню Bild, що Шредер є одним з небагатьох німецьких політиків, хто все ще може мати пряму лінію з Путіним. При цьому Шредера жорстко критикували в Німеччині і за кордоном через те, що він не хотів розривати свої тісні зв’язки з Москвою після вторгнення в Україну російських військ.
Раніше прессекретар президента країни-агресора Дмитро Пєсков заявив, що зустріч Володимира Путіна і Володимира Зеленського не виключена. Але, за його словами, попередньо делегаціям і міністрам необхідно зробити так, щоби глави держав зустрічалися заради результату, а не заради розмови.
Більшість німців виступають за відмову від російського газу й нафти у зв’язку з нападом РФ на Україну.
Як пише Tagesspiegel/AFP, про це свідчать результати соцопитування Politbarometer для ZDF, оприлюднені 11 березня.
55% респондентів виступають за те, щоб більше не імпортувати енергоресурси з Росії, навіть якщо це буде означати певні проблеми з ланцюжками постачання у Німеччині. 39% виступають проти такого ембарго.
Якщо враховувати політичні симпатії, прихильників відмови від російської нафти й газу серед виборців SPD – 62%, ХДС-ХСС – 56%, “Зелених” – 73%. Водночас, серед симпатиків “Вільних демократів”, правопопулістської AfD та Лівих переважають противники ембарго – 57%, 78% і 65% відповідно вважають, що Німеччині варто і далі купувати ці ресурси у Росії.
Для підвищення енергобезпеки у найближчі роки 92% опитаних покладаються передусім на більше використання відновлюваних джерел енергії; 57% – довшу експлуатацію АЕС, 56% – довшу експлуатацію існуючих теплових електростанцій.
67% підтримують постачання зброї до України і 29% – не підтримують. Водночас, 63% вважають неправильним надавати Києву важке озброєння, як танки; підтримують таку ідею 31%.
47% вважають правильними жорсткі санкції Заходу проти Росії за напад на Україну, хоча це вдарило і по європейцях; ще 38% вважають, що заходи мали б бути жорсткішими. Лише 11% вважають санкції надмірними, при цьому, 57% таких респондентів є прихильниками AfD.
Вчора канцлер Німеччини Олаф Шольц та президент Франції Еммануель Макрон у четвер вранці зателефонували президентові Росії Владіміру Путіну.
У розмові Шольц та Макрон вимагали від Путіна негайного припинення вогню в Україні.
Вони наполягали, що будь-яке вирішення кризи має бути досягнуто шляхом переговорів між Україною та Росією.
Джерела зазначили, що глави трьох держав хочуть залишатися в тісному контакті один з одним протягом наступних днів.
Речник Кремля Дмітрій Пєсков заявив журналістам, що під час розмови лідери “продовжили обговорювати тему України”, не надавши додаткових подробиць.
Джерело: korupciya.com