Вже у Москві! Таємні переговори – Мураєва накрили: це таки сталось. Секретні документи – в Мережі вибух!
Вночі 23 січня Міністерство закордонних справ Великої Британії оприлюднило офіційну заяву про розкритий спецслужбами план РФ зі зміни влади в Україні. Заява Британії грунтується на зібраній розвідувальній інформації.
«Ми маємо в розпорядженні інформацію, яка свідчить, що РФ хоче встановити проросійського керівника у Києві, розглядаючи можливість вторгнення та окупації України», – йдеться у заяві.
Уряд Сполученого Королівства стверджує, що за планом РФ очільником уряду мав стати колишній народний депутат від «Опозиційного блоку», власник пропагандистського телеканалу “НАШ” Євген Мураєв.
Контактними особами російських спецслужб стали колишні українські посадовці, що втекли з України після Революції гідності, зокрема Сергій Арбузов, Андрій Клюєв, Володимир Сівкович та Микола Азаров, стверджує повідомлення британського уряду.
На фоні цієї заяви в українському медіапросторі почали з’являтись сотні заяв від експертів, а також чимало коментарів від українців. Левова частка була здивована подібним складом правлячої верхівки окупованої України.
Проте політичний оглядач Денис Казанський висловив іншу думку.
«Бачу, дехто здивований тим, що за інфою британців Росія вела переговори з Мураєвим, щодо його можливої участі у колабораційних структурах під час війни. Але я нічого фантастичного та дивного у цьому не бачу. Здійснюючи окупацію Криму та Донбасу Росія використовала людей, які були ще менш відомі та впливові.
Хто міг передбачити, що в Криму на перший план висунуть маргінального політика Аксьонова з рівнем підтримки 3%? В Донецьку та Луганську взагалі в якості виконавців використовували відвертий непотріб – шахраїв з МММ, бандитів, людей з психічними відхиленнями. Хто їх знав до 2014 року?
Пивний ларьок викликав у донечан більше поваги та співчуття, ніж якийсь Пургін чи Пушилін. Отже, не треба дивуватися появі прізвища Мураєва. Все одно усі ці люди виконують лише декоративні функції, і насправді рішення на захоплених територіях приймають куратори з Москви», – зазначив Казанський.
Окрім цього Казанський також додав, що він слабо вірить у відкрите повномасштабне вторгнення РФ, проте в те, що керівництво Росії має різні агресивні сценарії, які можуть передбачати захоплення нових територій у “гибридній” формі, Казанському віриться більше.
«Вони цілком можуть спробувати діяти під прикриттям проксі-формувань, як це вже відбулося у 2014 році. Такий сценарій як раз передбачає пошук колаборантів. Тому Росія завжди шукала в Україні політиків, які могли б лобіювати інтереси Кремля, просувати вигідні йому наративи, а в разі чого – і попрацювати в окупаційній адміністрації. І це, звісно, не лише Медведчук», – коментує ситуацію Казанський.
Наголосимо, що сам звинувачений Мураєв вже теж відреагував на заяву британського міністерства.
«Це якась глупість. Мені вже чотири роки заборонено в’їзд в Росію. Якби у мене були активи в Росії, вони були би замороженими, хоча в мене там ніколи не було нічого», – заявив Мураєв.
Денис Казанський прокоментував невдале «виправдання» Мураєва, зазначивши, що ця аргументація не заслуговує на увагу.
«Мураєв потрапив під санкції Кремля не за те, що він підтримує суверенітет України, а за те, що він конкурував з Медведчуком за право торгувати інтересами України в Москві, і Медведчук таким чином прибирав конкурента. Якщо завтра Медведчук буде визнаний Кремлем неефективним – його легко замінять хоч на Мураєва, хоч на когось ще», – наголосив Казанський.
Політичний оглядач також зазначив, що СБУ мусить реагувати на інформацію від МЗС Великої Британії. Сподіваємось, що реакція дійсно буде, адже приводів Мураєв надав достатньо.
Зокрема, «Радіо Свобода» проаналізувало кілька тез, які Мураєв проголошує в ефірах телеканалу «Наш».
«Ми не керуємо своєю країною, причому давно. Дивись, усі реформи диктує МВФ, наглядові ради складаються з іноземців», – зазначає Мураєв в ефірі каналу «Наш».
Теза про «зовнішнє управління» Україною часто лунає від проросійських політиків. Цей же наратив використовують російські медіа, обговорюючи ситуацію в Україні. Зрештою, тезу про зовнішнє управління не раз проголошував і президент Росії Володимир Путін.
Варто нагадати і той факт, що Мураєв пропагував російську мову в ефірі.
«Поки будуть декласувати і принижувати в правах російськомовних, я буду розмовляти принципово російською мовою в усіх ефірах»
Теза про «порушення прав російськомовних» є базовою тезою російської інформаційної війни проти України. Її весь час повторює у своїх публічних виступах Володимир Путін. Цим фейком Кремль виправдовує окупацію Криму та гібридну агресію проти України на територіях Донбасу.
Таких тез можна навести багато, проте набагато результативніше буде звернути увагу СБУ на заяву МЗС Британії.
Джерело: korupciya.com