Кожен сам обирає свій шлях! Негайна деескалація на кордонах України – генсек НАТО наголошує про великі ризики для РФ.

Цього тижня у європейських столицях відбувається серія переговорів країн заходу з Росією щодо безпекових ультиматумів Кремля, які включають вимогу не приймати Україну в НАТО. 12 січня в Брюсселі відбувається ключова зустріч Ради Росія-НАТО.

НАТО готове до діалогу з Росією у ключових питаннях щодо контролю над озброєнням та зміцнення довіри, але не поступиться своїми ключовими принципами щодо захисту союзників та права європейських країн самостійно обирати всій шлях. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції за підсумками засідання Ради НАТО-Росія.
Північноатлантичний альянс під час зустрічі Ради НАТО-Росія закликав російську сторону до негайної деескалації навколо України, при цьому союзники нагадали, що будь-яка нова агресія Росії проти України матиме велику ціну для країни-агресора.

Заступниця держсекретаря США Венді Шерман, яка очолює американську делегацію на переговорах НАТО з Росією в середу, заявила про суверенне право кожної країни вибирати свій шлях.

На сьогоднішньому засіданні Ради Росія-НАТО я підтвердила основні принципи міжнародної системи та європейської безпеки: кожна країна має суверенне право вибирати свій шлях, – написала Шерман у Twitter.

Посол Польщі в НАТО та колишній заступник міністра оборони Томаш Шатковський упевнений, що сьогоднішнє засідання ради Росія-НАТО стане вирішальним для визначення політики Альянсу щодо Кремля. Про це він сказав агенству PAP.

Посол сказав, що перебіг зустрічі визначить не лише подальші рішення всередині НАТО, а й “позначиться на порядку денному головування Польщі в ОБСЄ”.

Шатковський вважає, що необхідність зустрічі продиктована “пошуками діалогу там, де його вимагає здоровий глузд” – у сфері прозорості військових операцій, виконання угод щодо роззброєння та заходів щодо зміцнення довіри. Водночас він наголошує, що переговори між Росією та НАТО “не повинні стати підставою чи приводом для того, щоб ставити під сумнів основи політики НАТО чи знижувати статус окремих членів Альянсу”.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *