Прямо з Вашингтону! Відповідь готова: Байден ш0кував всіх – несподіване рішення. Зеленський в ш0ці, що далі?

США мають намір дати наступного тижня відповідь на пропозиції Росії щодо “гарантій безпеки”. Йдеться про те, що МЗС РФ у п’ятницю опублікувало проєкти Договору між Росією та США про гарантії безпеки, а також Угоди про заходи забезпечення безпеки РФ та держав-членів НАТО. Експерти проаналізували все цікавіший та небезпечний для України геополітичний розклад для видання “Коментарі”.

Українським політикам час задуматися – яким чином якомога дорожче продати наш невступ до НАТО Експерт Українського інституту політики Руслан Бізяєв зазначає:

Те, що зараз відбувається, це продовження циклу зустрічей Байден-Путін, які були розпочаті в червні в Женеві. Зазвичай, коли публікується офіційне комюніке – це лише вершина айсбергу. Основні домовленості укладаються не публічно. І опубліковане російським МЗС, найімовірніше, далеко не все з того, що обговорювали РФ та США. Далі треба судити з дій. Але частково домовленості розкрито. І вони стосуються балансування ситуації в Європі.

На думку Руслана Бізяєва, зараз триває своєрідна битва за Європу.

З огляду на те, що після виборів у Німеччині (лідер ЄС) стало остаточно зрозуміло, що європейці та росіяни не готові воювати, а готові обмінюватися дипломатичними нотами, перед адміністрацією Байдена постало питання, що робити з цією реальністю. І судячи з контраверсійних заяв, які ми чуємо із США (якісь відповіді ми дамо, якісь – не дамо), триває процес узгодження позицій, – припускає експерт.

Він не виключає, що в результаті перед Україною і Грузією, що прагнуть в НАТО, непублічно буде поставлений блок на вступ до Альянсу.

І вже зараз нашим політикам слід замислитись, як вигідно використати цю ситуацію для себе. Як дорожче продати наш невступ до НАТО. Які преференції можна отримати від ЄС, РФ, США, – наголошує Руслан Бізяєв. – З Росією, гадаю, слід розпочинати непублічний діалог щодо врегулювання ситуації на Донбасі. А потім і про Крим поговоримо. З Європою потрібно добиватися перегляду Асоціації Україна-ЄС на вигідніших для нас умовах. Щодо США, то треба вести про інвестиції та технології, а не про зовнішнє управління.

Владі України потрібно висловити свої позиції при обміні пропозицій, інакше ми так і сприйматимемося як об’єкт спору Політолог, конфліктолог Богдан Петренко наголошує, що російська традиція “дипломатії” – це висунення вимог у формі ультиматуму.

Він зазначає, що українцям, як і тим, хто також безпосередньо включений у цей конфлікт, сьогодні хотілося б почути вимоги виведення російських військ із окупованих територій України – як із Донбасу, так і з Криму. Але щоб ці вимоги прозвучали, потрібно їх озвучити самостійно.

“Якщо наша влада не висловить своїх позицій при обміні пропозицій – ми так і сприйматимемося як об’єкт суперечки, а не як повноцінний суб’єкт. І компроміс укладуть за рахунок наших інтересів”, – застерігає Богдан Петренко.

Він також звертає увагу на те, що США взяли час на підготовку відповіді. Тобто вони вже розглядають російський ультиматум, а не відкидають його повністю.

І це може говорити про їхню готовність укласти мир з РФ (особливо враховуючи, що головний суперник США – не Росія, а Китай). Думаю, що його частково задовольнять. Безперечно, відкинувши російські “хотілки” про нерозміщення зброї на території країн НАТО, згортання військової співпраці з партнерами, непросування Альянсу на Схід. Але так чи інакше ми повинні розуміти готовність США йти на компроміси з РФ. Це може закріпити статус-кво російської окупації як частини України, так і територій Грузії та Молдови, – резюмує експерт.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *