Підійшов до Зеленської! Президент не стримавсь – прямо на людях! Висказав все – ніхто не чекав
Президент Володимир Зеленський відповів на питання “Української правди” стосовно таємних візитів бізнесмена Іллі Павлюка до Офісу президента.
Про стало відомо з відеозапису “Української правди”, на якому журналіст Михайло Ткач спілкується із президентом
УП: Для чого Ілля Павлюк таємно заїжджає в Офіс президента? Чим він взагалі займається у вас, які питання вирішує?
Зеленський: До нас в Офіс ніхто таємно не заїжджає. До мене особисто. Бувають бізнесмени, є, бувають журналісти. Але таємно – ні.
УП: А чим Ілля Павлюк займається у вас в Офісі, він виконує якісь обов’язки?
Зеленський: Я думаю, тим самим, що й ви, коли ви приходите, іноді. Ви ж заходите в Офіс?
Ткач стверджує, що йому не вдалося поставити питання відразу, адже охорона президента відштовхнула його. Під час штовханини охоронець, за словами Ткача, вдавав, що його виштовхує натовп з-зі спини, а не він штовхав журналіста.
Відзначимо, що розмова відбулась під час того, як президент разом із дружиною відвідували церемонію відкриття новорічної ялинки біля Офісу президента на Банковій.
Нагадаємо, журналіст Михайло Ткач працює у виданні “Українська правда”, власником якого нещодавно став олігарх Томаш Фіала. Він, до речі, був причасним до продажу заводу “Мотор Січ” та навіть більше, його дружина наразі представляє інтереси Китаю в суді щодо цієї справи.
Як відомо, Президент та акціонер “Мотор Січ” В’ячеслав Богуслаєв продав акції товариства таємно: особистість покупця була прихована за анонімними офшорними компаніями, а угода була оприлюднена лише через два роки після продажу. Про це заявила Олена Поканевич, спеціаліст з конкурентного права та M&A проєкту “Ліга антитрасту” після того, як стало відомо, що китайська сторона пред’явила Україні міжнародний позов на $4,6 млрд.
“Україна має всі шанси відстояти свої права в Арбітражному суді. Адже націоналізація “Мотор-Січі” здійснювалася з дотриманням китайсько-української двосторонньої інвестиційної угоди і порядок встановлений законом був дотриманий: націоналізація здійснювалася в громадських інтересах; АМКУ не надавав жодній компанії дозволу на придбання акцій “Мотор-Січ” і досліджує питання законності придбання громадянами Китаю контрольного пакета акцій “Мотор-Січ”, китайські компанії не були піддані дискримінації.
Але не потрібно недооцінювати КНР. Якщо вони увійшли в цей процес, то, схоже, бачать можливість давити на українську владу на потрібний їм результат Тепер із документів Pandora стало відомо, що за секретною угодою дійсно стояв лабіринт офшорних фірм, і проєкт угоди, виявлений у документах, показує, що Богуслаєву ймовірно сприяли українські офіси великої американської юридичної фірми DLA Piper, яка розробила угоду. У проєкті угоди докладно описаний план, в якому три офшорні фірми – зареєстровані на Британських Віргінських островах – Skyrizon, на – Кіпрі Reckoner Investment та Argio Investment, придбають шість офшорів, які разом володіли контрольним пакетом акцій “Мотор Січ”, – зазначає вона.
Як повідомляла раніше політтехнолог Катерина Селантьєва – в юридичній компанії DLA Piper працює Наталія Фуклеєва – дружина Томаша Фіали. Саме компанія Фіали Dragon Capital була посередником між китайцями та Богуслаєвим у процесі скуповування акцій “Мотор Січ”.
“Судячи з матеріалів, що знаходяться у відкритих джерелах, компанія DLA Piper системно співпрацювала з “Мотор Січ” у період, коли Томаш Фіала супроводжував скупку акцій на користь китайських компаній. Так, у матеріалах ФінМоніторингу фігурує інформація про договір між ПАТ “Мотор Січ” та ТОВ “ДІ ЕЛ ЕЙ ПАЙПЕР Україна” про надання консультаційних послуг від 22 квітня 2014 року. 30 травня 2017 року було виплачено на користь ТОВ “ДІ ЕЛ ЕЙ ПАЙПЕР Україна” 3.08 млн грн”, – зазначила вона.
Джерело: korupciya.com