Терміново! 7,6 млн грн застави: Зеленський не чекав – вперше за всю історію, час приймати міри
Юрій Зонтов, брат голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка, 13 грудня вийшов з-під варти після сплати 7,612 мільйона гривень застави. Зонтова звинувачують у підкупі суддів за дорученням Вовка.
Про це Суспільному повідомила речниця Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ольга Постолюк.
“Ця інформація (про сплату застави Зонтовим – ред.) відповідає дійсності. За вказану людину була внесена застава, і він наразі вже перебуває не в межах СІЗО. Сума застави – 7 мільйонів 612 тисяч гривень”, – сказала вона.
Постолюк додала, що досудове розслідування справи про підкуп суддів, у якій фігурує Зонтов, завершилося 19 листопада.
“Тобто підозрювані ще не ознайомлені з матеріалами справи. Тому справа поки що не скерована до Вищого антикорупційного суду”, – сказала речниця САП.
Нагадаємо, Павло Вовк є очільником одіозного Окружного адмінсуду Києва, який ми вже давно мали ліквідувати, адже це реально прокляте місце. “Такі висновки (про прокляття) роблю з відгуків про те, наскільки там безсоромні судові вироки ухвалювали”.
Брата судді у квітні його прихопили на хабарі детективи НАБУ. При цьому гроші він брав як посередник, адже начебто вони були призначені для судді Вовка за “правильний” судовий вердикт.Цього посередника звати Юрій Зонтов. Він має адвокатське посвідчення, але на той момент був ще й співробітником Служби зовнішньої розвідки (підрозділ СБУ), яка опікується безпекою держави.
Коли працівники НАБУ у цього розвідника Зонтова влаштували обшук, то вилучили просто вагон готівки – майже 4 мільйони доларів, майже мільйон євро. Однак загальна сума готівки, якщо все в гривні перевести, становить орієнтовано 125 мільйонів гривень.
“Цього розвідника випустили під заставу у 7 мільйонів гривень. Це, напевно, все, що ми маємо знати й розуміти про наші суди та розвідників”.
Таким чином можемо сказати, що опір суддів реформі Зеленського продовжується. Однак президент і проводить судову реформу для того, щоб надалі таких випадків не було.
Судова реформа в Україні без перебільшень найбільш очікувана та бажана: судам довіряють менше 2% українців. Після кількох невдалих спроб реформувати судову систему, у липні цього року був проголосований ключовий закон, який не обмежиться косметичним ремонтом, а несе за собою докорінні зміни.
Так, ці зміни стосуються верхівки судової системи – тих, які звикли працювати не за законом, а за домовленостями, тих, які очолюють всю несправедливість у країні – членів Вищої ради правосуддя, пише Українська Правда.
Етична рада – ключовий елемент судової реформи, адже ВРП – це наймогутніший орган в судовій системі, який вирішує кадрові питання аж до звільнення негідних суддів, тому саме від Етичної ради врешті залежить, чи вдасться нам цього разу таки очистити та оновити суди.
Джерело: korupciya.com