Україну зливають? Погані новини – прямо перед Переговорами: у Зеленського відповіли. Страшне!
Перед переговорами Президента США Джозефа Байдена і президента України Володимира Зеленського стало відомо про те, що США можуть вмовляти Україну на часткову автономію Донбасу, повідомили в ОП. Представники адміністрації президента Джо Байдена припускають, що США будуть тиснути на Україну, щоб вона офіційно надала певну автономію окупованим територіям сходу, пише Українська Правда.
Американське інформагентство пише, що перед президентом США постають виклики, пов’язані з прагненням України до НАТО та статусом Донбасу.
Представники адміністрації Байдена припустили, що США почнуть тиснути на Україну, щоб вона офіційно передала певну автономію захопленим районам Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), “особливий статус” для яких було закладено у Мінські домовленості.
Для Байдена викликом буде заохотити Київ “прийняти деякі факти на сході України, не здаючись таким, що піддається Путіну”.
На думку колишнього посла США в Україні Стівена Пайфера, в України можуть запитати, “чи можете ви зробити якийсь крок вперед у цих сферах?”, – і це може включати дозвіл підконтрольній Росії частині Донбасу контролювати власну охорону здоров’я, поліцію та школи.
Але я не бачу, щоб Вашингтон підштовхував українців до кроків, які б поставили під загрозу їхній суверенітет чи здатність національного уряду приймати рішення, – сказав Пайфер.
Людина, ознайомлена з приватними переговорами між Україною та США, сказала AP, що Київ готовий брати участь у переговорах щодо визначення “особливого статусу”, включаючи можливі зміни з приводу культурних і мовних особливостей Донбасу, але відкине будь-які зміни до Конституції, які дають регіону право вето щодо національної політики.
Зі свого боку, радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк у коментарі Liga.net заявив, що бойові дії на Донбасі тривають, тому питання зараз не в тому, що прописано у законодавстві.
Подоляк заявив, що в законодавстві можна на постійній основі прописати, наприклад, що в ОРДЛО немає боїв, і там все мирно. Проте російська сторона продовжує вкладатися у бойові дії, а не у мирне життя, тому “проблема явно не в тому, що прописано чи не прописано в українському законодавстві”.
Він зазначив, що Росія не забезпечила виконання навіть базових пунктів домовленостей про припинення вогню, звільнення заручників та нормальну роботу КПВВ.
Як можна говорити про політику, коли елементарні життєві умови не забезпечені, навіть незважаючи на те, що це неодноразово обіцялося? Тому ми звертаємо увагу на реальні факти на Донбасі – те, що називається on the ground, – сказав Подоляк.
Коментуючи публікацію АР загалом, він зазначив, що анонімні джерела та гіпотетичні міркування – завжди дуже ненадійний фундамент, щоб створювати на основі цього свою думку, і часто бувають чиєюсь інформаційною провокацією.
Нагадаємо, Москва вимагала від Києва проєкт поправок до Конституції України, які б окреслили так званий “особливий статус” Донбасу, і хотіла змусити Україну слідувати мінським домовленостям.
Заступник глави адміністрації президента РФ Дмитро Козак домагався ухвалення Верховною Радою України законів, погоджених із Донбасом, на що президент Володимир Зеленський заявляв, що від України ніхто не може нічого вимагати, зокрема закону про “особливий статус Донбасу”.
Джерело: korupciya.com