Годину тому! Потужна відповідь – ультиматум Путіну: в НАТО розкрили всі карти. Удар по диктатору!

Росію очікують значні наслідки і в економічній, і політичній сфері, якщо вона наважиться на агресивні дії проти України.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на спільній пресконференції з президентом Латвії Егілсом Левітсом у Ризі в понеділок, 29 листопада.

“Вже вдруге цього року Росія проводить незвичну концентрацію сил поблизу кордонів Україні. Ми бачимо важке озброєння, артилерію, озброєні підрозділи, дрони та десятки тисяч військових. Будь-яка майбутня російська агресія проти України матиме високу ціну. Я бачу політичні та економічні наслідки для Росії”, – цитує Столтенберга “Європейська правда”.

За його словами, така концентрація російських військових не була спровокована чимось і незрозуміла, та підвищує ризик неправильного сприйняття ситуації. Столтенберг вкотре закликав Росію продемонструвати транспарентність і знизити напруженість у регіоні.

Також раніше Столтенберг вказував на те, що Зосередження великої кількості російських військ біля кордонів України продовжує викликати на Заході побоювання щодо можливого вторгнення РФ на територію цієї країни.

Звертаючись до влади РФ, глава Північноатлантичного альянсу знову поставив їм у провину те, що вони стягують у регіон біля кордонів України війська, бронетранспортери та іншу важку техніку. До цього, за його словами, додалася агресивна риторика Росії.

“Ми, звичайно, стурбовані тим, що ми бачимо в Україні та навколо неї”, – зазначив генсек альянсу.

За його словами, НАТО проводить уважний моніторинг ситуації навколо України та ділиться даними із союзниками. Зараз немає впевненості у тому, якими можуть бути такі дії Росії. Але той факт, що концентрація військ продовжується і Росія вже використала свої війська проти України, дає привід для тривоги, зазначив Столтенберг.

Росія продовжує незаконну анексію Криму, дестабілізує ситуацію на сході України і, як і раніше, здійснює кібератаки проти цієї країни. Все це – причини для серйозного занепокоєння, сказав Столтенберг.

Уряд у Москві має запобігти подальшій “ескалації”. Інакше йому доведеться “заплатити високу ціну”, наголосив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

У цьому контексті варто також вказати на те, що Росія розглядає можливість нового вторгнення в Україну, щоб кардинально змінити баланс сил в регіоні.

Про це заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба під час онлайн-брифінгу із журналістами.

“У найгіршому сценарії Росія може спробувати підірвати архітектуру безпеки, яка склалася в період після холодної війни в Європі та перекроїти кордони силою, як це вже було у 2008 в Грузії і у 2014, коли вона окупувала Крим та почала війну на Донбасі”, – сказав Кулеба.

За його словами, Путін зараз розглядає таку можливість через те, що ключові європейські союзники України – Франція та Німеччина – сфокусовані на внутрішніх справах. У Німеччині недавно були вибори, а у Франції вони будуть незабаром.

“Російський політичний інфраструктурний проєкт “Північний потік-2″ на стадії сертифікації. Владімір Путін вважає, що зараз Захід слабкий та уразливий. Він може бути впевненим, що зараз час змінити баланс сил на свою користь. Я вважаю, що ми маємо довести, що він помиляється. Ми маємо стримувати Росію та демотивувати її щодо подальшої агресії”, – сказав міністр.

Кулеба нагадав, що Україна запропонувала партнерам пакет заходів, який складається з трьох основних пунктів: політичне стримування, яке включає чіткі заклики до РФ, що така агресія матиме наслідки; економічне стримування – почати дискусії щодо санкцій, які можуть бути застосовані у разі агресії; безпекове стримування – поглиблення співпраці в оборонній сфері.

Міністр відзначив, що ЄС, НАТО, США, Канада, Велика Британія, Франція, Німеччина, Швеція, країни Балтії, Польща та низка інших партнерів вже підтримали Україну та застерегли Росію від ескалації.

“У низці світових столиць розробляються конкретні економічні заходи, які здатні зробити боляче російській економіці та гаманцям російських багатіїв”, – заявив глава МЗС.

Він додав, що Україна паралельно отримує нове посилення обороноздатності й нове озброєння української армії.

“Ми не намагаємось вгадати, що в голові у Путіна, це невдячна справа. Ми працюємо над тим, щоб у ній з’явилося чітке розуміння: новий напад на Україну буде занадто дорого коштувати, тому краще цього не робити”, – наголосив глава українського МЗС.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *