В Україні з’являться шерифи, муніципальна поліція і тероборона: бліцінтерв’ю з заступником глави КМДА Крищенком
На тлі нових загроз з боку країни-агресора Росії в Україні активізувалася робота з створення територіальної оборони. Значна частина бомбосховищ готова до використання. Питання створення муніципальної поліції, зокрема, прообразів шерифів, також вийшло на фінішну пряму.
Про ці та інші питання в програмі “Гостре питання” на телеканалі OBOZREVATEL розповів колишній керівник Національної поліції міста Києва, заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Андрій Крищенко (щоб переглянути відео, доскрольте до кінця цієї публікації).В Україні створюється бригада тероборони і готуються бомбосховища
Дуже великий напрям роботи, яким ми зараз фактично постійно займаємося, – територіальна оборона. Він постійно на контролі у мера, ми йому доповідаємо. Зокрема і через інформацію про концентрації сил РФ на кордоні з Україною.
Ми хочемо розвинути цю тему дуже сильно.
Усі об’єкти, які можна використовувати як бомбосховища, перевірили. Значна частина вже підготовлена для використання. Ця робота і далі буде проводитись.
Ми зараз займаємося комплектацією, створенням бригади територіальної оборони відповідно до нового закону про національний спротив. Будуть розгортатися додаткові штати, вестися пошук місця дислокації.
Ми запустимо рекрутингову кампанію і будемо продовжувати створювати територіальну оборону. За штатом буде кілька тисяч бійців.
Криміногенну ситуацію в деокупованому Донбасі можна стабілізувати за 1-2 роки
Певний сплеск після деокупації буде, але не думаю, що це триватиме довго. За рік-два можна все стабілізувати. У правоохоронних органів достатньо досвіду та професійних навичок, щоб впоратись із ситуацією. Тим більше, що населення окупованих територій змінює думку.
Що з нелегальною зброєю? Є багато способів. Це вже робота спецслужб, правоохоронних органів. Не скажу, що відразу там все буде спокійно, але вибухового зростання не буде. Рік-два – і ситуацію можна буде повернути до загального рівня.
В Україні можуть з’явитися шерифи
Муніципальна поліція необхідна. До речі, її певний прообраз і дієва модель уже створюється. Це поліцейський офіцер громади. Фактично це як шериф, місцевий поліцейський, якого обирає громада.
Йдеться про дуже серйозний проєкт, який уже кілька років розвивається на території України і дає позитивні результати. Зараз ми з депутатами Київської міської ради хочемо створити проєкт закону про муніципальну поліцію, а далі дискутувати і показувати його у Верховній Раді.
Телефонні шахраї дзвонили батькам начальника Нацполіції Києва
Передусім, не треба шахраям одразу перекидати гроші. Ми дуже часто говорили про схему телефонного шахрайства, роздавали наочні матеріали, у переважній більшості людям похилого віку. Але все одно люди інколи попадаються на таке: “ваш син в біді” тощо.
Кілька років тому шахраї телефонували моїм батькам. Сказали, що їхній син у поліції. Вони сказали: так, син там уже 25 років. І поклали трубку. Я перевіряв номер, з якого телефонували, але він уже був недійсний.
Якщо вам щось видається неправильним, якщо є підозра, що це шахраї, відразу треба телефонувати до поліції, набирати 102, правоохоронці приїдуть – розберуться.
Прив’язка телефонів до прізвищ ускладнить життя шахраям
Телефонні номери, прив’язані до паспорта, – це буде полегшення для поліції. Зникне значний шмат роботи. Шахраї, звісно, все одно будуть, але їм буде складніше. Кожна законна дія, яку вчиняє держава чи особа, зменшує злочинцям простір для маневрів.
Зрозуміло, що шахраї будуть використовувати викрадені паспорти, будуть користуватися декількома номерами, але все одно це ускладнить їм життя. І таких випадків буде менше.
Який район Києва найнебезпечніший
Немає найнебезпечнішого району. Є певні види злочинів, які поширені в одному районі. В іншому їх менше, але там інші види злочинів. Можливо, це кліше залишилося з 1990-х років. Багато чого змінилося.
Так, злочинність є. Десь більше реєструються факти крадіжок з автомобілів, десь більше квартирні крадіжки. Але сказати, що в якомусь районі Києва неможливо ходити, розмовляючи по iPhone – такого немає.
Найбезпечніші райони Києва – Печерськ, Поділ. Це старі райони з компактним заселенням. Там менше змінюються мешканці. Але там є свої проблеми. Останнім часом на Подолі виникає багато сутичок серед молоді.
Які автомобілі – найлегша здобич для крадіїв
Один із мотивів злочинців, коли вони викрадають автомобілі, – для повернення за грошову винагороду. Інші мотиви – це і розбірки, і перепродаж, зміна номерів агрегатів.
Що робити в такому разі? Про всі контакти слід одразу повідомляти слідчого. Щоб проводилися необхідні слідчі оперативні дії. Вони знають, що робити – є певні алгоритми, напрацювання.
Але найголовніше – вживати заходи для захисту майна. Це і страхування, і протикрадіжні системи. Тому що часто-густо автомобілі, які стають предметом злочинів, не застраховані, без встановлених систем сигналізації.
Автомобілі кидають на неохоронюваних стоянках, на вулицях. Це дає змогу злочинцям легше ними заволодіти. Це нерозумно.
Джерело: akcent.info