Тривожні новини! Прямо з фронту – страшна провокація: Путін в істериці. Термінова заява – що відомо?
Росія має мотиви хотіти чергової ескалації в Україні. Крім того, витрачає величезні зусилля, щоб позбавити Україну підтримки Заходу.
Про це заявив нардеп “СН” Богдан Яременко, передає Цензор.НЕТ.
“Оголошенням війни було рішення Федеральних зборів РФ про включення АРК до складу РФ. Про те, що у нас достатньо обстріляних і мотивованих воювати з окупантом на усій території супротивник теж знає. “Нова війна” не буде і повністю відтворенням “технології” війни 2014 року. Перш за все, підстави говорити про новий виток загострення та можливість серйозної ескалації є”, – заявив він.
“Конфлікт на Сході Україні виснажливий для обох сторін. І якщо маневри України полягають у спробах зменшити ціну військових поразок 2014-2015 років та максимально загасити бойові дії, то у Росії простір для маневру більший. І навіть ті загрозливі для майбутнього Росії тенденції в суспільному та економічному житті, які на думку багатьох оглядачів в Україні ставлять у стратегічному вимірі під сумнів майбутнє Росії, насправді у короткостроковій перспективі можуть бути для політичного керівництва РФ сильним стимулом поводитися ще агресивніше. Ніхто не скасовував правило внутрішні провали компенсувати зовнішніми успіхами”, – додав політик.
“Кремлівські лідери зрозуміли, що швидко і ефективно підірвати Україну зсередини не зможуть. Розчарований Кремль і активністю президента Зеленського у викоріненні важливих інструментів російського політичного впливу на Україну (рішення РНБОУ) та його неготовністю реалізувати Мінські домовленості за будь-яку ціну (зрештою Мінські домовленості хоч і є нав’язаними Україні ззовні, але по суті і є планом підриву України зсередини).
Цікаво, що особливе роздратування та занепокоєння Росії викликає українська стратегія затягувати НАТО в Україну, поки ми не можемо затягнути Україну в НАТО (в російському виконанні це звучить “войти в НАТО через заднюю дверь”). І тут спрацьовує логіка – якщо не виходить дешевше, то можна повернутися до “старих і перевірених методів” – сили. Тим більше, що дипломатичну непоступливість Україна демонструє на тлі явної внутрішньої нестабільності, яка може бути легко розширена за рахунок реальних чи надуманих причин”, – наголосив нардеп.
“З іншого боку США демонструють бажання домовитися. В російському уявленні – це прояв слабості. То чому ж не сісти за стіл переговорів, але з позиції сильної сторони, яка не просить про скасування санкцій, а готова, наприклад, звільнити нові окуповані території України чи припинити військову кампанію в обмін на рівнозначні дії “Заходу”?
Та сама логіка ще краще діє щодо європейців, які навіть з російських інтервенцій 2008 року в Грузії і 2014 року в Україні не змогли зробити висновків. А з ними теж потрібно “закрити” кілька питань – запуск “Північного потоку 2″ наприклад. Там також силові інструменти в російському уявленні допоможуть швидко виграти бюрократичну гру з затягуванням сертифікації і тд.”, – зазначив “слуга народу”.
“Заяви США і кількох європейських країн про готовність надати Україні розширену оборонну допомогу в разі нового вторгнення з боку Росії відзеркалюють їх впевненість (здається не лише на основі супутникових знімків нарощування російської військової присутності вздовж кордону з Україною, про які усі говорять), у тому, що найгірший сценарій є дуже ймовірним. Тому вони поспішають його упередити. І щоб уникнути звинувачень у повторенні помилок 2008 і 2014 років, і розуміючи, що нинішнє загострення в тому числі є наслідком і їх колективної неспроможності приборкати Росію, а надто тому, що після перемоги над Україною Росія не зупиниться. Чи Росія справді готується до нової війни в Україні, чи лише хоче, щоб в контексті активізації різного роду спроб домовитися Захід так думав – це покаже час. Але очевидно, що величезні зусилля витрачаються Росією саме для того, щоб позбавити Україну підтримки Заходу. Росія переконана, що без підтримки Заходу Україна не матиме можливість противитися будь-яким її планам. Очевидно і інше – розуміючи, що Росія це вже не раз робила, і має можливість та причини зробити це знову, ми не маємо права тішитися ілюзією, що проблема розсмокчеться сама або без наших зусиль”, – резюмував Яременко.
Джерело: korupciya.com