Синдром жебрака: сім звичок з СРСР, яких давно варто позбутися

Ряд речей домашнього вжитку, одяг, а також деякі звички у поведінці можуть неабияк зіпсувати враження про господаря будинку. Більшість із них – родом із СРСР.

Блогер Максим Мирович виділив кілька головних, на його думку речей, яких слід якнайшвидше позбутися. Він заявив, що їхня присутність у будинку “видає у своєму господарі жебрака”.

“Що найцікавіше – насправді людина може бути досить заможною, але з якоїсь причини продовжує користуватися цими речами, чому так відбувається – для мене велика загадка”, – написав він.

Серед іншого, блогер виділив чайний гриб. Він назвав його дивним і розповів, що подекуди ним продовжують користуватися. Для тих, хто не в курсі, він пояснив, що його спеціально вирощують у трилітровій банці накритій марлею. У середину наливають чай та субстанцію названу “чайним грибом”. Скислий напій чимось нагадує квас.

Чайний гриб у банці.

“Банка з чайним грибом виглядає вкрай огидно і нагадує чи то якусь лікарняну сечу, чи мариновані млинці, чи якогось заспиртованого прибульця з Кунсткамери”, – оцінив Мирович популярний напій із СРСР.

Він же додав, що такий гриб “виглядає дуже страшно”.

Другим у його списку “заборонених” речей виявився синій спортивний одяг та майки “алкоголічки”, які були вкрай популярні у колишні часи.

Синя спортивна форма коштувала дешево.

На його думку, це негарний одяг, який досі продовжують носити. Він також підкреслив, що свого часу він був недорогим і купували його переважно ті, хто не мав зайвих грошей. А значить, він продовжує “стійко асоціюватися зі злиднями”

Ще однією “злиденною річчю” блогер назвав посуд з “позолотою” і в квіточки.

“Якщо у вас вдома досі збереглися старі радянські сервізи із псевдо-золотими смужками та малюнками у квіти – терміново їх викидайте”, – закликав він.

Сервіс із "позолотою" виставлявся для дорогих гостей.

За його словами, такий посуд виглядає моторошно і його не варто виставляти на стіл пригощаючи гостей.

Наступними у списку виявилися речі, замотані синьою ізоляційною стрічкою. Він зазначив, що таким речам місце на смітнику. Він погодився, що в СРСР, можливо, було важко дістати деякі предмети побуту, але наголосив, що зараз подібних складнощів немає. А їхня наявність у будинку нічого приємного про їхнього господаря не говорить.

Дефіцит речей частково покривала ізоляційна стрічка.

Викинути у сміття він також закликав коробки з мотлохом та іржаві цвяхи. На його думку, у багатьох радянських квартирах досі зберігаються такі “скарби” у двостулкових шафках над туалетами.

“Там лежать всілякі іржаві цвяхи, напилки без ручок, шматки велосипедних камер, іржаві скріпки, радянські плоскошліцеві шурупи, мотки колись вкраденого алюмінієвого дроту, дерев’яні котушки з-під ниток, винні пробки, металеві кульки загадкового походження та підшивка “Наука та Життя” за 1986-1989 роки”, – написав блогер.

У коробках зберігали безліч непотрібних речей.

Він додав, що “краще один раз пошкодувати, що під рукою немає якогось шурупа і піти купити його в господарському магазині, ніж 30 років дивитися на цей іржавий мотлох”.

Трилітрові банки також, на його думку, збирають жебраки.

“Похмурі ряди трилітрових банок можуть також зберігатися в сучасній шафі-купе на верхніх полицях, що виглядає особливо безглуздо”, – заявив Мирович.

Він закликав тих, хто не консервує, а просто складає в затишних місцях склотару – швидше позбутися її.

У квартирах збирали арсенал склотари.

Нарешті, він звернув увагу на балкон і зазначив, що якщо у людини на балконі досі продовжує зберігатися мотлох – його потрібно винести на смітник. Це стосується старих журналів, поламаних меблів, велосипеда “Орлятко” та інших символів радянського часу.

“У наші дні дуже соромно мати захаращений балкон або лоджію”, – додав він.

Захаращений балкон в СРСР.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *