Українцям за тиждень підвищать частину податків із зарплат: скільки доведеться платити
В Україні з грудня 2022-го збільшать мінімальний та максимальний розмір єдиного соцвнеску із зарплат. Крім того, збільшиться також розмір єдиного податку для фізосіб-підприємців.
Це випливає із затвердженого бюджету України на 2021 рік. Так, з грудня 2022 року мінімальна зарплата підвищиться з 6000 до 6500 грн. Як результат, підвищать пов’язані з нею податки.
Соціальний внесок:
- мінімальний розмір – з 1320 до 1430 грн;
- максимальний розмір – з 19800 до 21450 грн.
До мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму також прив’язано й податки для фізосіб-підприємців на єдиній групі.
Для “єдинників” першої групи:
- з 260 до 268 грн.
Для “єдинників” другої групи:
- з 1200 до 1430 грн.
Зазначимо, в 2022-му мінімальна зарплата збільшиться лише на 200 грн. Як результат, і прибутки українців, і розмір податків фактично будуть заморожені.
Що ще зміниться для “єдинників”?
Вже за місяць, з 1 січня 2022 року, всі фізособи-підприємці, окрім тих, хто перебуває на першій групі єдиного податку (немає найнятих співробітників та до 1 млн грн виручки), мають встановити реєстратори розрахункових операцій.
За новими правилами без РРО можуть залишитися дві групи ФОПів:
- ті, хто працює виключно із бізнесом;
- ті, хто перебуває у першій групі єдиного податку.
Загалом в Україні працює майже 2 млн ФОПів, з яких приблизно 1,5 млн – на єдиному податку. Ті підприємці, які бояться показати свої реальні обороти податкової, минулого року виходили на акції протестів та вимагали відстрочити норму. Влада пішла їм на поступку: замість січня 2021 нововведення перенесли на січень 2022-го.
Крім того, українці зможуть вимагати з таких підприємців чеки. А це гарантує, що неякісний товар можна повернути, а якщо продукт нашкодить здоров’ю, за допомогою чека можна довести, де його купував.
Нагадаємо, як писав OBOZREVATEL, також з 1 вересня українцям почали нараховувати штрафи за несплату податків на квартиру. Розмір штрафу залежить від того, наскільки сильно було прострочено платіж.
Ті, хто не може заплатити, мають право одержати розстрочку. Для цього потрібно звернутися до своєї податкової за місцем реєстрації.
Також наступного року мінімальну зарплату запланували підвищити лише на 200 грн. Це викликало велику хвилю обурення як серед населення, так і серед експертів.