Люди в паніці! Кордону немає – жахливі кадри ш0кували всіх: країна в паніці. Зібрати Раду – ситуація критична!
Російські та білоруські спецслужби продовжують реалізацію гібридної атаки на Польщу, читай країни ЄС та НАТО з використанням близькосхідних мігрантів.
Сьогодні до цієї теми привернули увагу і у Верховній Раді. І, як виявилося, ситуація в Україні наразі – не з кращих: мешканці населених пунктів поблизу сусідньої Білорусі вже б’ють на сполох, а представники Уряду реальну загрозу поки лише “тихенько замовчують і ховають очі в пісок”.
Жителі селищ на кордоні з Білоруссю вже б’ють на сполох.
“В Рівненській області є село Городище – воно фактично на кордоні з Республікою Білорусь. І, окрім платіжок і стану лікарень, тут обговорюють ще і ситуацію на кордоні. Що ми будемо робити у разі, якщо болота і ліси не захистять? А саме цей аргумент я часто чую від колег: “Не переживайте – ландшафтні перепони не дозволять мігрантам накрити Україну”, – зазначає заступник Голови Постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО Соломія Бобровська, передає Знай.ua.
За словами нардепа, цей позитивний прогноз, насправді, далекий від реальності.
“Ліси і болота, навпаки, є найкращим способом перетину і так фактично неіснуючого кордону. А мігранти, що можуть піти сюди потоком, можуть стати ще і державним інструментом в гібридній війні”, – повідомила секретар Комітету ВРУ з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Соломія Бобровська.
Як відзначила спікер, увага ЄС зараз прикута не лише до східних кордонів України, де Росія останнім часом активно нарощує війська.
“Окрім того, Білорусь просить у Кремля поставити на західний кордон іскандери – які вже стоять, до речі, в Калінінграді і Криму. Питання – що зробив наш Уряд, тихенько замовчуючи і ховаючи очі в пісок?”, – наголошує заступник Голови Постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО.
Головною вимогою нардепів став виклик представників Кабміну, діяльність яких сконцентрована на вирішенні “кордонних” питань.
“Уряд має доповісти Парламенту не лише про те, яким чином ми будемо будувати кордон. А він мав будуватися ще вчора – це не так складно зробити 7-пунктовий розмежувальний кордон. На кшталт величезного проекту “Стіна”, який був провалений на межі з Харківською областю”, – підкреслює спікер.
Звіт 2 профільних міністрів має відбутися в залі Верховної Ради вже цієї п’ятниці, 19 листопада.
На Годині запитань до Уряду очікується виступ міністра внутрішніх справ та міністра економіки.
При цьому варто вказати на те, що майже весь цивілізований світ напряму звинувачує у створенні міграційної кризи владу Росії та Білорусі.
Так, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький вважає, що міграційна криза у Білорусі – це справа рук Росії, а міністр закордонних справ Великобританії Елізабет Трасс впевнена, що Москва має взяти відповідальність за її врегулювання. Хоча президент РФ Володимир Путін заперечує причетність до дестабілізації ситуації біля кордонів ЄС, за допомогою штучної міграційної кризи Москва вирішує кілька завдань. Погіршення відносин режиму Лукашенка із сусідніми державами створює сприятливе політичне тло для “розчинення” Білорусі у Росії.
Лукашенко малює для суспільства образ ворога в особі Польщі, Литви та України. У вересні 2021 року Лукашенко та Путін узгодили 28 покрокових планів щодо інтеграції Білорусі та Росії, включаючи формування спільного ринку нафти, нафтопродуктів, електроенергії, уніфікацію законодавства у сфері праці, страхування, пенсійного забезпечення.
Російський президент не відкидає створення спільного парламенту. Міграційна криза ополчила Європу проти Білорусі, вона сприймається як країна-ізгой, що становить загрозу регіональній безпеці. У таких умовах Путіну простіше схилити Лукашенка до поступок, які раніше були неприйнятними для білорусів.
Джерело: korupciya.com