Переполох! Кабмін в ш0ці: заява Ткаченка застала зненацька. “Слуги” також не чекали – що буде?
Народна депутатка від “Слуги народу” Олена Мошенець зізналась, що заява міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка про відставку стала несподіванкою для парламентської фракції “Слуга народу”, багато нардепів не готові підтримати його звільнення. Про це вона заявила в ефірі програми “Сьогодні День Вихідний” на телеканалі “Україна 24”.
“Для мене остання заява Ткаченка була неочікуваною, тому що це точно не та кандидатура, яка обговорювалася протягом останніх місяців, її точно не обговорювали. Якщо звернете увагу на реакцію, зокрема моїх колег, то багато хто відкрито заявляє про те, що навіть не будуть підтримувати, за це голосувати”, – наголосила Мошенець.
Як підкреслила депутатка, “доцільно буде пана Ткаченка послухати на фракції, щоб він чітко сформулював всі причини, через які було написано цю заяву, чому так сталося”.
“Ми насправді всі його підтримуємо, це наш колега, який з нами йшов. Я чесно вважаю, що він є професіоналом своєї справи і як ніхто розбирається в тому напрямку, який був йому делегований у Кабміні. Чому так сталося – цікаво. Мені хочеться вірити, що це не просто емоції, які виникли в конкретний проміжок часу через те, що є певні непорозуміння в Кабміні. Я вважаю, що це робочі питання, такі речі не потрібно виносити, а якраз обговорити на фракції, можливо, знайти якісь шляхи подальшого розвитку”, – заявила “слуга народу”.
Водночас народний депутат Тарас Тарасенко з фракції “Слуги народу” в ефірі телеканалу “Дом” 11 листопада заявив, що У «Слуги народу» наразі немає кандидатури на заміну Олександра Ткаченка, тому фракція проситиме міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка не йти з посади. Також він додав, що така новина політика була вкрай неочікуваною для нього.
Вона була несподіваною і для всієї фракції. І зараз у фракції ведуться переговори, і навіть у партійному чаті обговорюємо, щоб ми могли коментувати під його Facebook-постом, і, в принципі, просити його залишитися главою міністерства. Бо він справді ефективний менеджер, — сказав Тарасенко.
Претензій не було. Я вважаю, що він ефективно виконував свої обов’язки, — наголосив нардеп.
Тарасенко не зрозумів та не розділив рішення уряду забрати Держкіно з відомства Мінкульту.
Кіно – це частина культури. Тому не можна розділяти кіно та Міністерство культури. Ми це обговорюватимемо на фракції, щоб культура була все-таки двигуном освіти у нас в Україні, – сказав Тарасенко.
Навіть прем’єр-міністр Денис Шмигаль також не розуміє, чому Олександр Ткаченко вирішив піти з посади.
Він пояснив, що відділення Держагентства кіно від Міністерства культури та інформаційної політики пов’язане з необхідністю посилити цей напрямок.
Відділення Держкіно від Міністерства культури здійснено за ініціативою Кабінету міністрів України. Це пов’язано з тим, щоб надати вагомого статусу Держкіно, виділити його в окремий центральний орган виконавчої влади, з можливістю формувати політику. Це посилення цього напряму, – сказав Шмигаль.
Також чоловік додав у розмові з журналістами, що досі не поговорив з Олександром Ткаченком про його рішення піти у відставку.
Щодо нової кандидатури на посаду міністра культури та інформаційної політики Денис сказав прямо: “ні з ким не говорили, не думали”.
Джерело: korupciya.com