Поки ми спали! Знищення Ахметова: останній “цвях” – у Зеленського розмазали, доб’ють. Перемога у війні, це кінець
Війна між президентом Володимиром Зеленським та Рінатом Ахметовим продовжується, але Україна у цьому протистоянні переможе. Впевнений блогер Євген Прокопишин.
“ЕКСПОРТ е/е з України (в Угорщину, Польщу, Румунію, Словаччину та Молдову) в цьому році склав 3 млрд 023 млн кВт-г.
ІМПОРТ е/е в Україну (з Білорусі та Словаччини) в цьому році склав 808 млн кВт-г. САЛЬДО (різниця між імпортом та експортом) в цьому році склало +2 млрд 215 млн кВт-г.
Основним експортером була компанія «ДТЕК» (олігарх Ахметов) через Бурштинський енергоострів (БЕО, Львівська, Івано-Франківська та Закарпатська області), де 100% е/е генерується цією компанією і який від’єднаний від загальної енергосистеми України (ОЕС).
Тобто, Україна де-факто не має ніякого дефіциту е/е, але через стару кривозроблену ще в СРСР систему та через злочинну (я так вважаю) бездіяльність української влади до 2019 року, маємо ситуацію, коли один олігарх фактично контролює 3 області де виробляє багато е/е і її надлишки продає в ЄС, а не в іншу частину України, де дійсно в певні періоди (жовтень-березень) виникає дефіцит, коли так хоче цей же олігарх, коли щось хоче отримати від влади, яка добровільно не хоче йому цього давати (просто виводить «в ремонт» енергоблоки своїх ТЕС і штучно створює дефіцит)”, – пише на своїй сторінці у Фейсбук Прокопишин.
“Ця зима буде останньою (наступна ще також буде не простою, але значно легшою) такою напруженою і саме тому зараз цей олігарх так сильно «наступає», розуміючи, що це його останній шанс. Справа в тому, що в 2022 році Україна має об’єднати БЕО з ОЕС і також від’єднатись від ENTSO-E (об’єднана енергосистема Європи) — це тестовий період в 1 рік, коли Україна має пропрацювати наодинці, щоб показати стабільність своєї енергосистеми, і якщо все буде добре, тоді в 2023 розпочнеться приєднання до ENTSO-E і з 2024 року ми повністю об’єднаємось з енергоринком ЄС. Це дозволить нам продавати в ЄС всю свою надлишкову е/е (наприклад кочигарити АЕС на повну і продавати е/е в ЄС заробляючи млрд дол, а не зупиняти енергоблоки влітку, бо ВДЕ («зелена енергія») не можна зупиняти гідно Закону і контрактів, а взимку, якщо матимемо дефіцит з якихось причин, навпаки зможемо купити е/е в ЄС по ринковим цінам без політики та корупції чим супроводжуються зараз закупки в Білорусі та раніше на РФ”, – у завершенні наголосив він.
До слова, Україна має достатню кількість енергоресурсів для проходження опалювального сезону 2021-2022 років. Про це під час ефіру програми “Право на владу” заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
“На опалювальний сезон вугілля вистачить. Те, що є нерівномірність постачання, то сьогодні дійсно у світі є дефіцит. Сьогодні у світі енергетична криза”, – сказав Шмигаль.
Він зазначив, що в середньому за опалювальний сезон споживається близько 10 млн тонн вугілля, з якого 8 млн тонн припадає на вугілля внутрішнього видобутку. Уряд також ознайомлений з графіками постачання імпортного вугілля, яке, за словами прем’єра, уже прямує до України.
“Газу у нас є на сьогодні 17,6 млрд куб. м у сховищах, з них 1,4 млрд куб. м – це газ нерезидентів, який може бути ними забраний. Але навіть при умові, що є 16 млрд куб. м газу в нас газу абсолютно достатньо і для опалення, і для технологічних потреб”, – наголосив Шмигаль.
Урядовець повідомив, що основне споживання електроенергії до кінця опалювального сезону буде покриватися атомною генерацією: на АЕС працюватимуть 14 блоків. Крім того, в Україні є газова генерація, гідрогенерація, енергія з відновлюваних джерел, які можуть забезпечити пікове споживання.
За словами очільника уряду, сьогодні немає підстав для віялових відключень, а заяви про їх можливість дестабілізують ситуацію. “Упродовж року служби можуть здійснювати регламентні роботи, але не треба підміняти це поняттям “віялові відключення”. Віялових відключень в Україні немає”, – прокоментував Шмигаль.
Він також нагадав, що ціни на комунальні послуги для населення в цьому опалювальному сезоні не зміняться.
Джерело: korupciya.com