В ЄС через Україну! Не допустити: новий план мігрантів. Зеленський напоготові: об’єднати сили. Почалось
Ситуація з нелегальними мігрантами на кордоні з Білоруссю наразі під контролем. Проте ризики, що іноземці спробують потрапити в країни Євросоюзу й через територію України, все ще залишаються.
Про це у своєму твітері попередив польський прем’єр-міністр Матеуш Моравецький. Він пояснив, що влада країни намагатиметься запобігти такому розвитку подій.
“Ми усвідомлюємо ризик: якщо цей кордон (польсько-білоруський – ред) буде дуже щільним, міграційні потоки можуть пройти через Україну”, – зазначив Моравецький.
Водночас він запевнив, що уряд Польщі вживає необхідних заходів, аби зміцнити цю ділянку кордону: на допомогу прикордонникам Варшава направила 13 тисяч військовослужбовців.
Як відомо, напередодні президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Польщі Анджеєм Дудою. Про це повідомляє Офіс президента.
Сторони обмінялися думками щодо складної ситуації, яка склалася на польсько-білоруському кордоні. Глава Української держави поінформував про безпекову ситуацію на українсько-білоруському кордоні й ті заходи, що здійснюються та вживатимуться для його належного захисту.
Зрозуміло, що Європа не збирається терпіти безлад на білоруському кордоні. Саме через ситуацію з мігрантами Євросоюз може запровадити обмежувальні заходи проти Білорусі. Відповідне питання можуть розглянути вже 15 листопада.
Повідомлення про підтримку такого рішення вже з’явилося на сайтах Франції та Німеччини.
Перші прагнуть скоординованого захисту кордонів і готова розглянути можливість посилення санкцій проти режиму Лукашенка.
Своєю чергою у ФРН підкреслили, що “Євросоюз шантажувати не можна”.
Саме тому в країні налаштовані покарати усіх, хто причетний до цілеспрямованого ввезення мігрантів. Поведінку Лукашенка очільник тамтешнього МЗС Гайко Маас назвав “нелюдською”.
Водночас екс-міністр Павло Климкін пише про те, що біженці на кордонах ЄС з Білоруссю – це типова російська спецоперація.
Білорусів тут банально використовують, включаючи і Лукашенка. Польща, Литва та Латвія очевидно знайдуть можливість захисту, і тоді в Кремля буде нагода переорієнтувати біженців до нашого кордону. Їх, як і зараз, будуть “підвозити” до Мінську чартерними літаками. Росія спробує звинуватити нас в негуманному поводженні з нелегальними мігрантами, розкручуючи тему виконання зобов’язань в рамках безвізу з Євросоюзом.