Перекрили дорогу! Штурм Ради – люди бунтують, нардепи в ауті: силовики на місці. Київ сколихнуло
Сьогодні, 3 листопада, біля Верховної ради мітингують противники вакцинації від коронавірусу. Силовики вишикувалися в коридор біля входу на територію Верховної Ради. У такий спосіб вони заблокували можливість протестуючим антивакцинатором перекрити підходи до парламенту.
Люди стоять з плакатами, на яких написано «Скажи ні обов’язковій вакцинації», «Скажи ні Covid-паспортам», «Скажи ні Covid-фашизму». Фото та відео опублікували в соцмережах.
Люди обурюються через відсторонення від роботи без щеплень, дистанційного навчання. Говорять про порушення своїх конституційних прав. Про те, що «не може бути дискримінації за медичними ознаками». Про те, що для дотримання своїх конституційних прав без вакцин, вони повинні витрачати особисті кошти на тести кожні 72 години.
Учасники прийшли в урядовий картал та заблокували низку вулиць у центрі. Їх досить багато, незважаючи на погану погоду. Поліція на місці є, але у невеликій кількості. Ведуть діалоги із протестувальниками. Самі протестувальники – без масок і дотримання соціальної дистанції.
“Нехай депутати йдуть своїми ніжками під дощем. Нехай депутати мокнуть, ми діємо”, – кажуть мітингувальники.
Як повідосляє “Сьогодні”, протестувальники відмовляються давати коментарі представникам ЗМІ, оскільки, на їхню думку, журналісти ведуть пропаганду вакцинації. Водії вступають у конфлікти із протестувальниками. Звучить нецензурна лексика.
Пропускають без проблем лише швидкі. Поліції доводиться заспокоювати водіїв та довго просити антивакцинаторів, щоб вони пропускали автомобілі на синіх номерах. Поліцейському за кермом такого авто довелося пред’являти посвідчення і лише після цього він зміг проїхати з Грушевського на провулок.
Незважаючи на те що не всі згодні з цією думкою, за даними МОЗ, найкращий спосіб – вакцинація. Щеплення знижують ризик госпіталізації і важкого перебігу хвороби вп’ятнадцятеро.
За останні три місяці тільки 0,7% людей, яким діагностували коронавірусну хворобу, були щеплені двома дозами вакцини. І тільки 0,4% госпіталізованих хворих були повністю вакциновані.
До слова, нещодавно президент Володимир Зеленський звернувся до голови Верховної Ради та прем’єрміністра з проханням опрацювати пропозиції, викладені в петиції щодо запровадження кримінальної відповідальності за примусову вакцинацію.
Петиція “Кримінальна відповідальність за примусову вакцинацію”, розміщена на сайті президента 12 серпня, набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів. У ній пропонувалося ввести кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років за так звану “примусову вакцинацію”, що полягає в погрозах звільнення та\або недопуску до роботи невакцинованих осіб.
Зеленський опублікував відповідь на петицію.
“Я звернувся до голови Верховної Ради України з проханням організувати опрацювання викладених у петиції пропозицій та інформування про результати. …Я також звернувся з аналогічним листом до прем’єр-міністра України.
Про результати розгляду порушених питань Вас поінформують Верховна Рада України та Кабінет міністрів України”, – йдетьсяу повідомленні.
У відповіді президента наголошується, що, відповідно до Конституції України людина, її життя і здоров’я визнаються найвищою соціальною цінністю, а держава забезпечує санітарно-епідемічне благополуччя.
Законом також встановлено обов’язок громадян України піклуватись про своє здоров’я та здоров’я дітей, не шкодити здоров’ю інших громадян, а також у передбачених законодавством випадках проходити профілактичні медичні огляди і робити щеплення.
При цьому передбачено, що стосовно окремих особливо небезпечних інфекційних захворювань можуть здійснюватися обов’язкові медичні огляди, профілактичні щеплення, лікувальні та карантинні заходи.
Крім того, у разі загрози виникнення особливо небезпечної інфекційної хвороби або масового поширення небезпечної інфекційної хвороби на відповідних територіях та об’єктах можуть проводитися обов’язкові профілактичні щеплення проти цієї інфекційної хвороби за епідемічними показаннями.
Особи, винні в порушенні законодавства про захист населення від інфекційних хвороб, несуть відповідальність згідно із законами України.
Джерело: korupciya.com