У гуртожитку кажуть, що капітального ремонту в них не було від 1986 року.
До Мережі потрапили фото жахливих умов проживання у студентському гуртожитку НАУ №11, який розташований на вулиці Ніжинській в Києві.
На фото видно, що вбиральні та душові у вкрай поганому стані, раковини побиті, ремонту тут не було дуже давно.
Частину фото оприлюднив Telegram-паблік “Київ без цензури”.
“У СІЗО умови перебування краще, ніж в 11-му гуртожитку НАУ. Тільки тут студенти ще й платять за проживання”, – йдеться у дописі під фото.
У Google-відгуках на сторінці гуртожитку №11 НАУ студенти також скаржаться на тарганів, яких, зважаючи на дописи, там також багато.
Майбутні українські спеціалісти та магістри, вчені публікують фото обшарпаної кухні з відбитим підвіконням та “радянською” раковиною і плитою. Також на знімках можна побачити кімнати, двері у яких залатані, а столи – перекошені.
У санвузлах – зовсім немає підлоги, а на раковині стоїть розбите дзеркало. У стінах – наскрізні дірки, із них стирчать ржаві труби. У деяких кімнатах двері заколочені дошками і прикріплені до стін, з яких вивалилася цегла…
ТСН.ua звернувся за коментарем до адміністрації 11-го гуртожитку. Там підвердили, що у закладі дійсно багато років не було ремонту та порадили за можливості селити дітей де-інде.
“У нашому гуртожитку капітального ремонту не було з 1986 року. Сантехніка наша просто у жахливому стані. І якщо у кімнатах ще більш-менш, оскільки самі батьки там роблять ремонти, то до сантехніки ж ніхто не полізе. Не будуть же батьки труби міняти. Коли той капітальний ремонт буде – невідомо, нам нічого не кажуть”, – розповіли нам в адміністрації.
Водночас додали, що ціна за проживання у них помірна – 520 гривень на місяць. Це дешевше, ніж в інших гуртожитках. Але треба одразу заплатити за п’ять місяців – 2 600 гривень.
“Якщо вас влаштовує – приїжджайте, заселяйтесь у порядку живої черги. Але попередній огляд робити не можна. Це гуртожиток, а не музей, ніхто вас водити-показувати не буде. У нас просто немає на це часу. Якщо вас лякають такі умови і у вас є така можливість, то поселяйте дитину до родичів або на квартиру“, – підсумували у гуртожитку.
Ми зібрали деякі відгуки студентів, щоб краще зрозуміти, як їм живеться в гуртожитку НАУ №11:
- Не “Хілтон”. Буває гірше, буває краще. Общага…
- Був тільки на першому поверсі. Сумно. Не хочеться жити в таких місцях. Але, якщо треба, то може бути.
- Розсадник тарганів, жадібності і мінусів.
- Якість кімнат нижче середнього, ставлення до студентів “спробуй поселися наступного року”. Пам’ятаю, декілька років тому говорили першокурсникам, мовляв, або на квартиру селися, або вступай не у НАУ. Вважаю, це дуже яскраво описує всю ситуацію у гуртожитках.
- Будь-яка будівля з Silent Hill буде більш придатною для проживання, ніж ця.
- Одна зірка лише за веселі студентські роки. Гуртожиток у жахливому стані, потрібен капітальний ремонт і заміна всього, що можна поміняти. Умови огидні.
- Кубло! Таргани! У таких умовах студенти не живуть, вони тут виживають!
Водночас, нещодавно у столичному СІЗО похвалилися новим ремонтом.
Там зробили капітальний ремонт і у травні 2021 року презентували 18 відновлених камер.
Кожна камера облаштована за норвезьким зразком.
У ній є душова кабіна, туалет, телевізор, мікрохвильова піч, чайник, а також одно- або двомісні ліжка залежно від типу камери.