Крісло захиталось! У відставку – Зеленський не потерпить : після низки скандалів. Ускладнюють переговори!
Після низки кадрових перестановок в Національному банку України (НБУ) голову регулятора Кирила Шевченка можуть відправити у відставку. Головна проблема полягає в тому, що кадрові скандали ускладнюють переговори України з ключовим кредитором – Міжнародним валютним фондом (МВФ).
Про це повідомило британське міжнародне видання Financial Times, посилаючись на два джерела в оточенні президента України Володимира Зеленського.
“Дві близьких до Зеленського особи повідомили, що є ризик заміни Шевченка”, – пише FT.
Стратег з питань суверенного боргу країн, що розвиваються, в BlueBay Asset Management і фахівець зі Східної Європи Тімоті Еш після цього засумнівався в репутації Шевченка на посаді голови НБУ. Еш вважає, що незалежність Нацбанку стала значно слабкішою протягом року, який Шевченко очолює НБУ.
До слова, голова Національного банку України (НБУ) Кирило Шевченко прокоментував хвилю звільнень з регулятора і назвав її “спробою чинити політичний тиск”.
“Я був розчарований, дізнавшись про це зі ЗМІ, а не від самих колег. Я розглядаю цю піар-кампанію з приводу відставок як спробу чинити політичний тиск на НБУ”, – цитує видання слова Шевченка в інтерв’ю Financial Times.
За інформацією FT, з моменту призначення Шевченка рік тому НБУ залишили близько третини топ-менеджерів. Зокрема, голова департаменту ліцензування НБУ та вісім колег заявили про звільнення, поскаржившись на недостатню прозорість та самостійність, а також концентрацію рішень “в одних руках”.
Шевченко додав, що НБУ відіграє “дуже важливу” роль в економіці. Однією зі своїх цілей він назвав захист реформи корпоративного управління в державних банках, оскільки “інакше майбутня приватизація ніколи не відбудеться”.
Нагадаємо, 3 липня 2020 року Верховна Рада звільнила з посади голови Нацбанку соратника Валерія Гонтаревої Якова Смолія. 16 липня головою Нацбанку був призначений Кирило Шевченко.
Влітку 2021 року з НБУ почали масово звільнятися керівники департаментів. Зокрема, вирішила звільнитися ціла команда керівників Департаменту ліцензування – вони заявили, що НБУ далеко відійшов від стандартів, що загрожує відкатом реформ у банківській сфері.
Через пару днів про своє рішення завершити роботу в НБУ заявив і директор Департаменту фінансової стабільності Віталій Ваврищук. Також звільнився директор Департаменту виїзних перевірок Денис Новіков. Крім того, з посади заступника голови НБУ пішов Дмитро Сологуб, який працював в НБУ ще з часів каденції Гонтаревої.
Джерело: korupciya.com