Марині Порошенко таке і не снилося! Зеленська приголомшила – такого ще не було. Українці аплодують, новий проєкт
В Україні, за даними програми розвитку ООН, понад 700 тис. людей з інвалідністю шукають роботу, багато стали безробітними через пандемію, а деяким відмовляють у роботі саме через інвалідність. Щоб змінити цю ситуацію, перша леді Олена Зеленська ініціювала проєкт “Без бар’єрів”.
У проєкті беруть участь підприємці, які готові брати на роботу людей з інвалідністю, але не знають, як правильно організувати робоче місце й допомогти адаптуватися. За допомогою порталу “Дія. Бізнес” компанії, в яких працюють люди з інвалідністю, діляться порадами й досвідом.
Голова ГО “Безбар’єрність” Тетяна Ломакіна розповідає, що запити від малого і середнього бізнесу в основному стосуються ситуації з працевлаштуванням людей з інвалідністю.
“Саме відповідь на ці питання ми шукали в комунікаціях, в зборі інформації з бізнесом. І ці статті орієнтовані на керівників підприємств”, – сказала Ломакіна.
Координатор комітету екології та сталого розвитку Європейської бізнес-асоціації Ольга Бойко вважає, що малий бізнес є більш мобільним у таких питаннях.
“Саме невелика кількість узгоджень, а також швидкість ухвалення рішень допомагає представникам цього сектору бути більш гнучким до актуальних вимог ринку та швидше впроваджувати інновації, з більшою легкістю впроваджувати концепцію інклюзивності”, – сказала Бойко.
Окрім цього варто додати, що на днях перша леді України Олена Зеленська взяла участь у Форумі «Освіта України 2021: стратегічні цілі та пріоритетні напрями». На заході, організованому Міністерством освіти і науки України у Києві, учасники обговорюють стратегічні цілі розвитку освіти в період проведення адміністративно-територіальної реформи й децентралізації влади в Україні, а також – широке коло найбільш актуальних питань реформування галузі.
Одне з них – осучаснення системи шкільного харчування, реформування якої у 2019 році ініціювала Олена Зеленська.
«Я дуже рада, що якість харчування у школах – один з пріоритетів та цілей МОН на 2021 рік. Добре, що сьогодні ми говоримо про освіту не тільки як про дисципліни, уроки та парти. Передусім ми говоримо про людей. Людей, які дорослішають, формують свої звички, зокрема харчові», – зазначила перша леді.
У своєму виступі вона розповіла, що за рік плідної діяльності робочої групи, до якої входять представники Міносвіти, МОЗ та Мінекономіки, дитячі лікарі, дієтологи, технологи й фахівці з харчування, питання здорового харчування було зрушено з місця. 2020-й став роком внесення змін до законодавчих документів, таких як Санітарний регламент, гігієнічні вимоги до виробництва та обігу харчових продуктів на потужностях, розташованих у закладах загальної середньої освіти, тощо.
Джерело: korupciya.com