Масова затримка пенсій, в Україні виникли великі проблеми з виплатами: “ПФУ вже не може …”

Затримки з виплатами пенсій вірогідні в Україні вже найближчим часом. Причина такої ситуації – величезні борги платників перед Пенсійним фондом.

Станом на 1 вересня загальна заборгованість платників перед Пенсійним фондом (ПФУ) становить 20,5 млрд грн.

Зокрема, тільки фізособи-підприємці не заплатили єдиних соціальних внесків на загальну суму близько 11 млрд грн. Як повідомили в Комітеті з питань соціальної політики ВР, в 2021 році з держбюджету на фінансове забезпечення статей, пов’язаних з пенсійним забезпеченням, доведеться витратити 203,8 млрд грн. Це рекордна сума, яка виділяється в Україні на подібні цілі.

Ситуацію робить ще більш серйозною та обставина, що Держказначейство вже не може давати позики Пенсійному фонду, оскільки є заборгованість за виданими раніше кредитами.

Глава Комітету з питань соціальної політики ВР Галина Третьякова зазначила на своїй сторінці в Facebook, що ситуація може значно покращитися після запуску нової системи пенсійного забезпечення – дворівневої.

“Це не перший рік, коли розміри позик ростуть, як і рік від року останні десять років дефіцит ПФУ. Для його подолання кошти в Держбюджеті закладені. Хоча без запуску другого рівня зростання буде продовжуватися”, – сказала Третьякова.

Вона також зазначила: держава при тому, що датує Пенсійний фонд і видає йому позики, не має належного контролю за діяльністю цієї структури і не може зробити висновки про раціональність витрачання грошей фондом.

Крім того, ще одна причина дефіциту грошей в Пенсійному фонді – скорочення кількості легально найнятих працівників на українських підприємствах.

Так, з липня 2019 по липень 2020 року відбулося зменшення на 565 тис. чоловік. Вагомим фактором стали послаблення малому бізнесу у вигляді повного або часткового скасування санкцій за несплату Єдиного соціального внеску.

В результаті тільки за перше півріччя 2020 го року “чистий” (без урахування гарантованих державою доплат) дефіцит ПФУ збільшився з 23 до 34 млрд грн.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *