Це хороший знак! Зеленський потішив українців приємною новиною: до кінця року. Буде так, як сказав

Глава держави Володимир Зеленський озвучив нову важливу обіцянку усім українцям — він наголосив, що до кінця 2020 року економічне відновлення після карантинних обмежень стане відчутним і стійким. Про це український лідер розповів в інтерв’ю словацькому економічному виданню Hospodárske noviny.

“У другому кварталі ми мали спад економіки – як і всі інші країни. У нас було мінус 11,4% ВВП. Це час найбільших карантинних обмежень. Але вже до кінця року економічне відновлення стане відчутним і стійким. Уже другий місяць поспіль фіксуємо зростання експорту, що є дуже хорошим знаком. Зростають міжнародні резерви нашого Національного банку”, — наголосив Володимир Зеленський.

Не можна також не згадати про те, що представники Національного банку виступили з гучною заявою — вони офіційно повідомили, що головними причинами падіння ВВП України у II кварталі стало скорочення внутрішнього попиту через пандемію, скорочення інвестицій та зовнішньої торгівлі.

За словами пресслужби НБУ, споживча поведінка українців змінилась у бік зменшення купівлі товарів та послуг не першої необхідності, а інвестиційна поведінка підприємств – у бік відтермінування бізнес-проєктів. У результаті, споживчі витрати домогосподарств скоротилися вперше з 2015 року (на 10,4% р/р). Окрім того, наголошується, що валове нагромадження основного капіталу зменшилося на 22,3% р/р.

“Фінансові результати підприємств залишалися гіршими за минулорічні, у тому числі через зростання витрат на епідеміологічний захист. Проте певну підтримку інвестиціям надавало нарощення видатків бюджету на дорожнє господарство”, — заявили в НБУ.

Як повідомлялось раніше, експерти із Центру аналізу публічних фінансів та публічного врядування Київської Школи Економіки зробили термінове попередження усім українським громадянам — вони заявили про те, що солідний дефіцит державного бюджету, запланований на 2021 рік (6% ВВП), призведе до подальшого збільшення потреб у залученні боргового фінансування.

Окрім того, наголошується, що водночас у поточному році, із рекордним обсягом дефіциту (7,5% ВВП), Мінфінові потрібно запозичити з різних джерел 642 млрд грн.

“У свою чергу, це значно збільшить вартість обслуговування держборгу у наступні роки. Так, у 2021 році вартість обслуговування держборгу зросте майже на чверть, і коштуватиме бюджету 160 млрд грн (або 12% видатків). У 2020 році це 141 млрд грн, або 11,1% видаткової частини бюджету”, — наголосили фахівці.

Варто звернути увагу на те, що нещодавно команда глави уряду Дениса Шмигаля представила у парламенті проєкт держбюджету-2021, однак народні обранці від різних фракцій та груп рознесли вщент документ, назвавши його, зокрема, “утопією” і “катастрофою” і заявили про необхідність доопрацювання.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *