Взяти “мишу”! Гучний скандал знову підняв країну – тотальна облава, вони втратили страх
На Чернігівщині в місті Бобровиця зі складів Державної продовольчо-зернової компанії України (ДПЗКУ) зникло 600 тонн зерна торішнього врожаю.
“Зі складів Державної продовольчо-зернової компанії в Чернігівській області зникло 600 тонн зерна. У компанії повідомляють, що недостачу виявили після інвентаризації залишків зернових і відразу повідомили в НАБУ”, – йдеться в повідомленні.
Відзначається, що за фактом недостачі зерна врожаю 2019 року НАБУ 5 серпня провело обшук у філії “Хлібна база №83”. Закупівля зерна ДПЗКУ поки що припинена.
Зерно якої саме культури зникло – не вказано.
Крім того, суд відправив під цілодобовий домашній арешт радника директора одного з держпідприємств Державного агентства резерву, якого затримали під час отримання 1 мільйона гривень неправомірної вигоди.
Про це у Фейсбуці повідомив радник міністра внутрішніх справ Михайло Апостол.
“11 серпня співробітники Нацполіції затримали радника директора одного з держпідприємств Державного агентства резерву під час отримання 1 мільйона гривень неправомірної вигоди. Підозрюваний вимагав хабар за надання підроблених документів, які надають право отримати зерно зі складів державного підприємства.
Пригадуєте той сюжет, коли миші з’їли сотні тисяч тонн зерна? А вже 13 серпня, слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва О.А.Білоцерківцем обрано відносно підозрюваного, обвинуваченого по декількох резонансних кримінальних провадженнях, цілодобовий домашній арешт”, – поінформував Апостол.
Крім того, в червні повідомлялося, що аудит Держрезерву виявив недостачу зерна на суму понад 800 млн гривень. Про це розповів радник міністра внутрішніх справ України Михайло Апостол.
“На складах територіальної структури Держрезерву у Тернопільській області аудиторська перевірка виявила нестачу зерна на суму понад 800 мільйонів гривень. Для даної кількості зерна знадобилися б майже 2700 вагонів. Сума збитків — більше 800 мільйонів гривень”, — зазначив він.
За його словами, це кричущий факт, адже йдеться про державні запаси, розраховані забезпечити населення хлібом на випадок форс-мажорної ситуації.
“І цю так звану „подушку безпеки“ 40-мільйонної країни банально розікрали і розпродали. Мовчати про це — означає закрити очі й залишити злодіїв без справедливої кари за ці умисні дії. Так не можна, бо це — злочин проти власних громадян. А ці так звані „миші“ мають імена, посади та повинні відповісти за свої дії по Закону”, — повідомив радник міністра внутрішніх справ.
Слідчі поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років та з конфіскацією майна.
Джерело: korupciya.com