Терміново! “План Б” від Зеленського: 4 шокуючі сценарії, ніхто собі уявити не міг. Всі деталі
У президента Зеленського є так званий план “Б”. І, як виявилося, він далеко не один.
Голова української делегації у Тристоронній контактній групі та перший президент України Леонід Кравчук заявив про чотири варіанти, якими можна здобути повне припинення вогню на Донбасі. Пише korupciya.com
«Ми бачимо, що це треба робити шляхом перемовин – раз, шляхом дискусій – два, шляхом компромісів – три. І шляхом відповідних поступок», – сказав він. Кравчук підкреслив, що Україна готова йти на поступки, якщо відповідні кроки будуть і від «тієї сторони».
При цьому він виступив проти будь-яких ультиматумів. «Українська сторона готова запропонувати й вимагати, щоб підписи, які були поставлені, поважалися і нами, і людьми, керованими у тих регіонах певними структурами. Щоб ми справді не на словах, а на ділі почали перемир’я всерйоз і надовго», – відповів він.
Однак і це ще не все.
Кравчук запропонував альтернативу формату переговорів в Мінську щодо врегулювання ситуації на Донбасі.
Так, до переговорів можуть залучити країни Європи і США.
За словами Кравчука, якщо переговори в мінському форматі зайдуть в безвихідь, то українська сторона буде ініціювати підписання нового Будапештського меморандуму з розширенням списку учасників.
«Це питання не знімається з порядку денного, і ми будемо це ініціювати, якщо раптом все це зайде в глухий кут. Але я не вірю, що і далі буде цей глухий кут », – зазначив він
Так, до оновленого документу, як вважає Кравчук, можуть приєднатися Німеччина, Польща та інші країни Європи, а також США.
Голова української делегації Леонід Кравчук повідомив, на які компроміси готовий піти у переговорах щодо врегулювання ситуації на Донбасі.
Так, перший компроміс може стосуватися особливого статусу Донбасу. “Я це не сприймаю (особливий статус Донбасу, – ред.), тому що мені незрозуміло, що це таке. Але я можу сприйняти не “особливий статус”, а “особливу систему управління” в цих регіонах. Значить, уже компроміс, ми вже шукаємо реальні підходи, аби вирішити питання”, – пояснив Кравчук.
Як зазначається, “особливий статус управління регіонами” полягає у тому, щоб надати жителям Донбасу не менше прав і свобод, ніж мають інші регіони України.
“Повернути їх в такому стані, як було раніше – це вже не так просто. Тому треба запропонувати більше прав, більше можливостей, але в рамках Конституції України і законів України. Йдеться тільки про систему місцевого самоуправління”, – зауважив він.
Ще одним компромісом політик назвав вільну економічну зону на території Донбасу. За його словами, це дозволить місцевим мешканцям заробляти на життя.
“Я колись був президентом, я підписав тоді закон про вільну економічну зону в цих районах. Це міг би бути один із кроків, для того, щоб люди почали діяти, і розв’язувати складні питання, залучивши туди інвестиції, щоб порівняно швидко відновити життя”, – додав глава делегації.
Однак Леонід Кравчук наголосив, що компроміси не стосуються суверенітету України.
Джерело: bbcccnn.org