Кравчук не стримався! Сказав це сьогодні – Зеленський такого не чекав, уже в Раді. Почалось
Закон про референдум потрібний, адже так званий референдум, який був за часів президента Леоніда Кучми, це, скоріше, було опитування, і він так і не набув загальнонаціональної сили.
Про це під час включення на телеканалі ZIK заявив перший президент України Леонід Кравчук.
Леонід Кравчук, коментуючи інформацію про внесення до парламенту президентом України Володимиром Зеленським законопроєкту про народовладдя, зауважив, що така законодавча ініціатива потрібна.
“Я думаю так, що закон потрібний, адже після референдуму 1991 року, коли було вирішене питання про незалежність України і 91% людей проголосував за незалежність Української держави, практично референдуму не було. Тому що так званий референдум, який був за часів Леоніда Кучми, це, скоріше, було опитування, і він не набув загальнонаціональної сили, і тому, що ставилось питання, щоб референдум або результати референдуму були схвалені Верховною Радою. Я думаю, це не підходить для референдуму. Референдум – це волевиявлення безпосередньо народу. І питання, яке виноситься на референдум, якщо воно голосується позитивно, воно має пряму дію, пряму силу, має вступати у дію”, – акцентував перший президент незалежної України.
Леонід Кравчук поділився міркуваннями, яке питання могло би стати першим для розгляду на загальноукраїнському референдумі.
“Я думаю, що було би добре винести питання врешті-решт про війну і мир, про територіальну цілісність України, тому що це питання ми вже дебатуємо (або робимо спробу дебатувати, я би так навіть сказав) десь 5 років, але він і нині там”, – сказав Леонід Кравчук.
Зазначимо, Законопроєкт про всеукраїнський референдум, внесений президентом Володимиром Зеленським у Верховну Раду, передбачає здійснення народного волевиявлення з 4 питань і з можливістю електронного голосування.
Так, згідно із законопроєктом №3612, текст якого опублікований на сайті Верховної Ради, на референдум можуть бути винесені:
затвердження закону про внесення змін до розділів I, III, XIII Конституції (йдеться про загальні принципи, вибори і сам референдум, а також про зміну Конституції);
питання загальнодержавного значення;
питання про зміну території України;
питання щодо втрати чинності законом або його окремими положеннями.
У законопроєкті пропонується, щоб на референдум одночасно могло бути винесене тільки одне питання, яке передбачає відповіді “так” або “ні”.
Для того, щоб референдум відбувся, на ньому мають проголосувати не менше 50% виборців. Для затвердження питання, винесеного на референдум, його повинні підтримати більш ніж половина тих, хто проголосував.
Призначати референдум про зміни до Конституції та референдум за народною ініціативою зможе президент, референдум про зміну території України – Верховна Рада.
Крім того, законопроєкт визначає можливість введення електронних процедур при організації та проведенні всеукраїнського референдуму, зокрема електронних голосувань.
Джерело: korupciya.com