Грузія у шоці! Саакашвілі не винний, Україна вибрала його: її заява сколихнула країну, нам замилювали очі
Є питання, знання яких дуже важливі для громадян України, коли вони чують позицію чинного уряду Грузії стосовно роботи Саакашвілі у новій команді президента Зеленського.
Про це пише у своєму блозі Натіа Коберідзе – журналіст та політичної оглядач у Грузії. Надалі подаємо в оригіналі.
Як тільки стало відомо про висунення кандидатури Міхеіла Саакашвіл, представники влади Грузії один за одним почали робити роздратовані коментарі, а президент Грузії Зурабішвілі направила лист до Києва з натяком на загрозу розірвати дипломатичні відносини, якщо Саакашвілі буде призначений на посаду.
Дивлячись на це виникає питання, чому повернення у владу колишнього президента Грузії у дружній країні, так сильно дратує нинішню владу Грузії?
Щоб знайти відповідь на це питання, досить простежити реакцію Кремля на призначення Саакашвілі. Ось що ми почули від офіційного представника президента Росії Дмитра Пєскова:
“Саакашвілі – це, звичайно, дуже погана прикмета. Для Грузії – країна розвалилася. Нічого хорошого Одеса не отримала, для Одеси теж погана прикмета”.
За її словами, треба врахувати і той факт, що Зурабішвілі є церемоніальним президентом, яка виконує завдання неформального правителя країни, російського олігарха Бідзіна Іванішвілі.
У цьому листі вона бреше, – Страсбурзький Суд ніколи не ухвалював рішення, яке звинувачує у чомусь особисто Саакашвілі. Що стосується судових рішень у Грузії, то, на жаль, судова система глибоко корумпована, їй не довіряє жодна міжнародна організація, жодна західна держава, як і більша частина населення Грузії.
Навпаки, західні партнери регулярно висловлюють критику на адресу судової системи Грузії і вимагають проведення в ній реформ. Дуже недвозначною ілюстрацією роботи грузинської правоохоронної і судової систем є той факт, що видворений з України Петром Порошенком Міхеіл був спрямований не до Грузії, де на Саакашвілі заведено кримінальну справу і оголошений в розшук, а в іншу страну.
Більш того, грузинська влада зовсім не хоче повертати Саакашвілі на батьківщину, з суто політичних мотивів і тим самим доводить, що судовий процес у країні політично мотивований, – йдеться у її заяві.
“Справа в тому, що уряд Грузії, який декларує західні цінності і прихильність до інтеграції з Заходом, протягом восьми років демонструє повну залежність від політичної реакції Росії, неспроможність протистояти її політиці, пояснюючи це бажанням відновити дружні відносини з країною агресором, – пише Коберідзе.
Виходячи з досвіду Грузії, можна висловити одну важливу тезу. Люди повинні знати, що і чому змінюється у їхньому житті. Якщо український уряд зможе підтримати Саакашвілі в цьому, то і громадська реакція буде значно здоровішою, оскільки буде захищена від російської дезінформації, яка продовжує робити свій руйнівний вплив.
Джерело: korupciya.com