Вчені з’ясували, чому горобці та синиці зникли з українських міст

В українських населених пунктах майже зникли горобці

Через це орнітологи попереджають про загрозу екосистемі, повідомляє tsn.ua.

В Україні зафіксовано три види горобців: хатній, польовий, чорногрудий. Як сказав експерт Дунайсько-Карпатської програми Андрій Кийко, горобці зникають з кількох причин:

через зменшення кількості приватних будинків, під стріхами та шифером яких люблять гніздитися птахи. Для них немає щілин, все ізольовано, скрізь бетон і пластик;
смітники, які були кормовою базою пташок, тепер не підходять для добування їжі: сміття здебільшого викидають у щільних поліетиленових пакетах, у закриті пластикові контейнери, тому птахам важко дістатися до харчових відходів;
зменшення кількості домашніх господарств, де тримають свійську птицю;
зникнення колгоспних елеваторів;
коти у містах полюють на горобців.
Водночас львівський орнітолог Вадим Жуленко повідомив, що одним із факторів є надмірне прибирання міст. Зрізані гілки чи дерева не залишають у місті, а в цих гілках люблять жити горобці.

За його словами, через це у центральній частині, зокрема, Львова майже зникли ці птахи. Схожа ситуація й у Харкові.

“У місті майже зникли горобці та синиці. Влітку ці птахи стають “заслоном” розмноженню всяких шкідливих комах. Своїх пташенят вони саме комахами і вигодовують. У зимовий період ці птахи харчуються насінням трави й інших рослин. Тепер трави немає й у них немає місць для гніздування. Дерева стоять обпиляні, кущі “вибриті”, – пояснила місцева екоактивістка Галина Турчина.

Як додають фахівці, наслідки зникнення горобців можуть стати фатальними, адже ці пташки не дають розмножуватися шкідливим комахам.
Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *