Ми цього так чекали! F-16 вже в руках наших-командування ЗСУ зізналося: сльози! Це принесе перемогу!
Українські пілоти, які за кордоном навчаються управляти літаками — винищувачами, здійснюють польоти під керівництвом інструкторів.
Однак, як повідомив Юрій Ігнат, речник Повітряних сил Збройних сил України під час телемарафону, вони очікують на можливість самостійних вильотів у найближчий час.
«Все йде за планом. Кожного разу пілоти підіймаються в небо уже з інструкторами. Можливо, та кількість пілотів з інструкторами стає більшою. Далі очікуємо самостійних вильотів. Я думаю, що десь найближчим часом можливо ми дізнаємось більше. Не хочу нічого анонсувати, та, можливо, побачимо щось», — зазначив він.
Ігнат додав, що сьогодні пілоти, які несуть бойове чергування в Україні, готові в будь-яку хвилинувилітати і відбивати повітряний напад противника – і ракети, і шахеди. «І, звісно, пілоти, які сьогодні це роблять на території нашої держави на десятках оперативних аеродромах, безумовно, по-доброму заздрять своїм колегам і очікують їх якнайшвидшого повернення. Бо й самі хочуть поїхати, щоб опановувати цю техніку. Настрій бойовий. Пілоти хочуть побачити цей літак в нас на озброєнні», — наголосивречник Повітряних сил ЗСУ.
Нагадаємо, що ряд українських пілотів зараз навчаються за кордоном управляти винищувачами F-16.
Український льотчик Повітряних сил Збройних сил України, відомий під позивним «Moonfish» — Мунфіш, поділився своїми враженнями від винищувача F-16. За його словами, F-16 вражає своєю ергономікою, володіє вищим рівнем електронних систем і легкістю у керуванні.
Льотчик підкреслив, що у F-16 вражаюче ефективна зброя, здатна виконувати широкий спектр місій. За його словами, цей винищувач здатен забезпечувати повітряне прикриття для наземних військ, виконувати атаки на наземні цілі, ліквідовувати ворожі літаки та здійснювати перехоплення ракет.
При цьому Мунфіш зазначив, що на повноцінну підготовку пілота F-16 можуть піти роки, однак українські військові льотчики проходять «прискорений» курс навчання. Їм на освоєння цього літака дається близько півроку. При цьому він зазначив, що відведеного часу достатньо, щоб освоїти базові можливості F-16, необхідні Україні.