Термlн0в0! Кат@стр0ф@ Іл-76 при п0садцl: заruнулu всі 140 найманців, які летілu в0юв@тu в Україну. Відео
У мережі з’явилися кадри з моментом катастрофи транспортного літака Іл-76 у Малі. На його борту, за деякими даними, перебували найманці ПВК “Вагнер”, понад 140 осіб загинули у результаті авіатрощі.
Літак при приземленні викотився поза злітно-посадкову смугу і спалахнув. Відео опублікував журналіст Юрій Бутусов.
“З’явилися кадри катастрофи військово-транспортного літака Іл-76, що належав ПВК “Вагнер”, у Малі, в аеропорту Гао, минулої суботи. В результаті загинули 140 людей, серед яких найманці-вагнерівці. Багато з них за покликом Пригожина наприкінці червня залишили Україну, повернувшись до Африки, але для карми та відплати кордонів не існує”, – прокоментував видовищні кадри журналіст.
На відео видно, як літак, який, ймовірно, належав ПВК “Вагнер” після приземлення на злітно-посадкову смугу з якоїсь причини не зміг загальмувати. Він викотився за межі смуги – і там спалахнув, а потім вибухнув.
Примітно, що російські пропагандисти продовжують переконувати, що найманців “Вагнера” на борту транспортного літака, що зазнав аварії, нібито не було. Та й сам Іл-76, запевняє один із популярних z-пабліків, нібито використовувався не російською ПВК, а військово-повітряними силами Малі.
“З’явилися кадри катастрофи транспортного літака Іл-76 з бортовим номером TZ-98T поблизу населеного пункту Гао. Борт був зафрахтований місцевим урядом для вантажних перевезень і експлуатувався військово-повітряними силами Малі. Ще раз зазначу, що цей борт, а точніше рейс – не перевозив жодного особового складу “Групи Вагнера”, – пише пропагандистський провоєнний паблік.
Адміністратор каналу також зазначив, що опубліковані кадри змусили росіян відмовитися від попередньої версії про поразку літака із землі – і дуже стривожився дедалі масовішими “технічними проблемами” з російською авіацією.
“Незважаючи на ранні припущення в інтернеті про вплив на літак із землі, наприклад, із ПЗРК, відео показує, що Іл-76 насправді розбився під час пробігу по злітно-посадковій смузі, викотившись за її межі. Проте за короткий недавній проміжок часу вже це не перша, не друга і навіть не п’ята втрата повітряного транспорту, з технічних причин, що раптово почалися”, – пише канал.