Уд@р з Біл0русl? Захlд вrлuб України НА 500 КМ — Лукашенко здурlv: Путlн@ вlдд@v нак@3! Приготуватися!
З початку повномасштабного вторгнення, Росія активно обстрілювала Україну з встановлень «Іскандер», розташованих на території Білорусі, і не припиняла їх використовувати. Іншими словами, противник не відмовився від цієї зброї.
Як пояснив представник Повітряних сил Юрій Ігнат під час телемарафону, Росія може переміщувати ці установки з одного місця на інше.
«Ці пускові установки завжди були. Питання в тому, що вони мобільні. «Іскандери» є і в Білорусі, і в Росії. «Іскандерами» вони атакували з перших днів саме з білоруської території», — сказав він.
Водночас заявлені у ЗМІ «40 установок» типу «Іскандер», за словами Ігната, є вже не такою великою кількістю. Загроза тут в іншому.
«Та цифра «40» … можна по-різному трактувати її. 40 установок уздовж українського кордону — це зрештою не так багато, якщо дивитися. Питання: скільки там ракет є до тих установок. Бо «Іскандери» теж є різні. Ми знаємо, що є «Іскандер -М» — це балістика. «Іскандер-К» — крилата ракета. Питання зараз не в установках, а у засобах ураження. Чи має Росія достатньо ракет, щоб забезпечити ці установки й атакувати», — пояснив Ігнат.
Основне призначення ракетних комплексів Іскандер — це знищення систем ППО і про противника, а також найважливіших об’єктів, що прикриваються ними, на дальностях до 500 км.
На думку The National Interest, ОТРК Іскандер є найнебезпечнішою зброєю ЗС РФ, оскільки має дуже низький бар’єр неядерного застосування, а велика дальність ракет та їхні можливості подолання ППО може одразу ж призвести до величезних збитків у разі нанесення ударів по аеродромах, логістичних центрах тощо. Експерти порівнюють масоване застосування ОТРК Іскандер за масштабом збитку з наслідком бомбардувань авіації НАТО.
Напередодні представник ГУР Вадим Скібіцький зазначив, що Росія розмістила вздовж українського кордону 46 ОТРК «Іскандер».
Як підкреслив він в ході щорічної зустрічі «Ялтинської Європейської Стратегії»(YES), РФ застосовує ці комплекси для ударів по українських містах.
«Таким чином, йде методичне знищення, перш за все, цивільних об’єктів нашої держави», — заявив представник ГУР.
Він зазначив, що окупанти застосовують проти українських військ авіацію, проте побоюються потужної системи протиповітряної оборони України, яка підтвердила свою ефективність.
«Підтвердила тим, що відсоток крилатих ракет, інших боєприпасів, які направляються на цивільні, на військові об’єкти, знищуються нашою системою протиповітряної оборони. Ми дякуємо нашим партнерам за ті новітні засоби озброєння, які надані нашій державі, і вони ефективні, вони дозволяють захищати нашу державу», — додав Скібіцький.
Понад те, за словами політичного аналітика Олександра Кочеткова, Росія також перекидає в Білорусь ТРК «Точка У».
Як зазначив в інтерв’ю Главреду політичний аналітик Олександр Кочетков, Точка-У стріляє на 120 км і може нести тактичну ядерну боєголовку.
«Сенс полягає в тому, що 12-те управління, яке дресирувало білоруських воїнів, відзначили, що білоруси вправніше поводяться з точкою-У, ніж з Іскандером. І це натяк на те, що білорусів не допустять до Іскандерів, а залишать їм лише застарілі Точка-У, від якої Україна, наприклад, відмовляється. Це — черговий прояв зневажливого ставлення Росії до білорусів», — упевнений Кочетков.
Це перекидання експерт вважає шантажем Росії, спрямованим на те, щоб заморозити бойові дії і домогтися зняття санкцій — але тільки поки Путін формально живий.
«Але якимось чином взяти паузу, перепочити і почати домовлятися замість того, щоб воювати. Оточення Путіна явно цього хоче, тому що контакти між оточенням на чолі з Патрушевим і досить вагомими представниками США тривають весь час», — сказав Кочетков.