АЕРОП0РТ НАШ?! Заходять в Донецьк – зробили нейм0вlрне: ЗСУ вже там. Екстрен0!

Окупанти збільшили обсяги обстрілів та штурмів. Однак ЗСУ впевнено стримують натиск ворога. Поблизу Авдіївки та Мар’їнки фіксують загострення ситуації.

Для того, аби оточити Авдіївку окупантам потрібно буде чимало сил. Про це українському виданню розповів військовий експерт Андрій Крамаров, пояснивши, що це пов’язано із місцевістю довкола міста.

В районі Опитного, що південніше від Авдіївки за останні дні, Збройним Силам України вдалось покращити свої позиції. Це фактично вихід на Донецький аеропорт, який є неподалік, і зрештою до самого Донецька.

Водночас у Міністерстві оборони України зазначають, що триває загострення й окупанти атакують.

Ворог не мав там дуже значних резервів, але тим не менш перейшов (до штурмових дій ). Основна мета – збити темпи наших наступальних дій, які відбуваються північніше – під Бахмутом,– зауважив Андрій Крамаров.

Для того, аби хоч трохи сповільнити контрнаступ ЗСУ, окупанти пішли на загострення. Усе тому, що після надання Україні касетних боєприпасів російському угрупованню на цьому напрямку стало геть не солодко.

«Бої за Мар’їнку та Авдіївку тривають вже понад рік, а жодних успіхів ворог там не зміг досягнути. Згадаємо, що останнє загострення, яке відбувалось під Авдіївкою, було на початку березня, аби відтягнути частину наших сил і ресурсів від оборони Бахмута. А зараз уже – від наступу», – зазначив військовий експерт.

На цих рубежах Збройні Сили України дуже добре підготовлені до оборони.

Очевидно, що росіяни не покинули думку оточити Авдіївку. Втім для цього їхніх сил та засобів там недостатньо.

Для того, щоб вони це зробили, їм туди треба підіграти велике боєздатне угруповання військ, яке повністю кинути на оточення. Тому що навколо Авдіївки є пагорб, низини і поля. Коли ворог заходить туди, фактично опиняється на відкритій долоні для нашого гарнізону і в Авдіївці, і для артилерії західніше, – наголосив Крамаров.

Тож Збройні Сили зможуть легко контролювати цей сектор із росіянами. Тому на такий крок окупаційні війська ще не готові йти. Та й навряд чи його таки зроблять, адже можливостей для захоплення міста у них немає.

Успіхи ЗСУ дозволяють нав’язувати темп боїв російським військам, але аналітики бачать підготовку ударного угруповання на Куп’янсько-Лиманському й Токмацькому напрямках.

Будь-яка пауза в бойових діях — в інтересах Москви та призведе до ескалації.

Росія намагається зупинити повномасштабне вторгнення в Україну на 4-5 місяців. Головне завдання окупантів — організувати оперативну паузу, зупинити наступальні дії України та перешкоджати знищенню своїх тилових баз, вважає радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

ЗС РФ, за його словами, використовують паузу для переозброєння армії, мобілізації, організації нової матеріально-технічної бази та розгортання додаткових військових виробничих потужностей.

«Будь-яка пауза в інтересах Росії неминуче призведе до ескалації. Тільки воєнні поразки Росії на окупованих територіях приведуть нас до реального миру», — наголосив він.

Міністр оборони Італії Гвідо Крозетто також висловився про можливу перерву в бойових діях. Якщо ЗС РФ не бомбитимуть Україну хоча б один день, спроби закінчення великої війни можуть з’явитися за досить короткі терміни.

«Контрнаступ України проти російських військ — це не прогулянка в парку. Сподіваюся, за досить короткі терміни, у найближчі 7-8 місяців, може бути спроба закінчити війну. Із італійської точки зору, кінцевою метою будь-яких гіпотетичних переговорів залишається відновлення міжнародної законності», — прокоментував міністр.

Джерело

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *