Б0ЛЮЧА ПРАВДА! Настуnу ЗСУ більше не буде? Стал0ся sтр@шне — в ці хвилини: щ0йн0 з фр0нtу! Вuст0їм0!

Варто розуміти, що причина відсутності ракетного виробництва в Україні не пов’язана з небажанням цього робити. Скоріше це не відбувається, так як неможливо це здійснити наразі. Основний ракетний завод, де раніше виготовлялися українські ракети, виявився під загрозою вогневих ударів з боку Росії. Власне це і унеможливлює відновлення виробництва на даному об’єкті. Такою думкою поділився військовий експерт Роман Світан для одного українського ЗМІ.

«Створення повноцінного ракетного виробництва – це надзвичайно складне завдання. З деяких джерел стало відомо, що ракетний удар по мису Тарханкут було завдано з використанням переробленої ракети «Нептун», яка в минулому була протикорабельною, але була перероблена в ракету земля-земля», — ділиться експерт.

Схожою думкою, щодо труднощів, котрі перешкоджають створенню ракетного виробництва в України, поділився Олег Жданов на своєму ютуб-каналі:

«Головний ракетний завод на сьогодні знаходиться в зоні досяжності ракетних атак з боку Росії, також наражаючи на небезпеку від російських безпілотників. Ось і вся ситуація».

За словами експерта, для нас російські комплекси «Іскандер» також загрожують, оскільки можуть використовувати як крилаті, так і балістичні ракети.

«Зараз потрібно розуміти, що балістичне озброєння — це найскладніша мета для системи ППО. Достовірність її збиття досить низька. Добре, що Patriot показав себе так добре і ми можемо збивати», — сказав експерт.

Попри подібні труднощі, полегшити роботу нашим військовим зможуть, винищувачі, котрі нам пообіцяли союзники.

Авіаексперт, провідний науковий співробітник Національного авіаційного університету Валерій Романенко вважає, що винищувачі F-16 на багато чого здатні, саме через це такі високі очікування від їхньої появи в українському небі. Такою думкою він поділився в інтерв’ю для Радіо.Свобода.

 «Ми очікуємо, що вони почнуть збивати російські літаки. Вони на це здатні. Ми очікуємо, що вони зможуть нищити російське ППО. 4 ракети «Хармс» – стандартна підвіска для ударів по ППО. При чому ці ракети будуть в F-16 використовувати на всі 100%. Якщо їм ще підвісити систему донаведення цих ракет, то взагалі ракети будуть не поряд падати з радарами, а влучати в антену», – зазначив він.

Треба враховувати, що ми не можемо наближатися до лінії бойового зіткнення ближче, ніж на 50 км. Інакше попадемо під удар російських зенітно-ракетних комплексів

 «Якщо у них ракети «повітря-повітря» середньої дальності, теж залежно від того, яку модифікацію нам дадуть. Якщо це ракети AMRAAM АІМ-120С (американська всепогодна керована ракета класу «повітря-повітря» середньої дальності – ред.), то це 120 км. Якщо ми отримаємо такі самі ракети моделлю АІМ-120Д, то – 180 км. Дальність радара складає залежно від розміру цілі – чи це винищувач, чи це військово-транспортний літак. Якщо нам дадуть ракети, наприклад, «Гарпун», там вже залежить від модифікації ракети. Пишуть, що дальність сягає 220 км. Але в усіх випадках, які перелічив, треба враховувати, що ми не можемо наближатися, до лінії бойового зіткнення ближче, ніж на 50 км. Інакше попадемо під удар російських зенітно-ракетних комплексів», – зауважив експерт.

Романенко впевнений, що поява в українському небі винищувачів F-16 значно вплине на хід війни. Як він стверджує, українські військові зможуть на паритетних умовах вести повітряні бої з армією РФ.

«Розумієте, ми отримуємо легкі багатоцільові винищувачі. 90% російських літаків – це важкі винищувачі завоювання переваги в повітрі. Вони мають більш потужні радари та більше ракетопідвісів. Якщо ми опрацюємо правильні тактичні прийоми застосування, то ми загалом зможемо боротися з ними на рівні. Бо, як я сказав, якщо отримаємо ракети на 120 км, російські Р-77 ракети, вони десь 100-110 км, трішечки запас ми маємо. Якщо отримаємо на 180 км, гарантовано ми зможемо нищити російські літаки», – пояснив він.

Як зазначив експерт, з літаками F-16 Україна зможе кваліфіковано протистояти в повітряних боях.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *