Цей день настав! Найбільша втрат@ для Кремля — БАХМУТ ВСЕ: вивести вlйськ@! Білий прапор над містом, це не сон!
Скоро російські загарбники втратять місто Бахмут Донецької області. Варто зазначити, що достатньо великий внесок у захопленні якого, зробили члени приватної військової компанії «Вагнер» під керівництвом Євгена Пригожина. Власне через це міністр оборони РФ Сергій Шойгу «викопав могилу» Пригожину.
І навіть, якщо команду про ліквідацію Пригожина давав російський диктатор Володимир Путін, то «документики, пачечку таку, знаєте, з доносом на «Вагнер», це все-таки підготував однозначно Шойгу», стверджує військовий експерт Михайло Притула в ефірі одного українського телеканалу
«Ну, по-перше, зроблено надто демонстративно, знаєте, по-військовому, конкретно, так. Тобто ось надійно — знищити літак так, щоб всі бачили, хто це зробив. Чому в цей момент — це в принципі зрозуміло. Річ у тім, що у Шойгу не дуже добре справи йдуть у Бахмуті… Ось там починається проблема, велика проблема для Шойгу, тому що Артемівськ він втратить…», — заявив експерт.
За його словами, таким чином на Шойгу ляже пряма відповідальність за те, що він втратив «здобич» Пригожина. «І таки чином ця ситуація буде розкручена дуже сильно в ЗМІ Пригожиним, і Шойгу міг втратити свою посаду тільки лише тому, що він… не зміг утримати Бахмут. Ось ця ситуація наближається, …тобто це ситуація днів, реально — днів, і Шойгу був змушений кидати велику кількість своїх резервів для того, щоб утримати Бахмут. Ось те, що відбувалося на лінії фронту», — підкреслив Притула.
Експерт зазначив, що ця критично загрозлива Шойгу ситуація змусила його діяти швидко.
«Ну, природно, дата була (ліквідації Пригожина — Ред.) обрана 23 серпня для того, щоб як би підкреслити те, що два місяці пройшло, і все — питання вирішене», — вважає аналітик.
Зазначимо, що Міноборони Росії хотіло бути першою організацією, котра візьме на себе контроль над залишками ПВК «Вагнер». Путін не керує процесом розпуску комерційної армії, а передав цю відповідальність саме міністерству оборони Росії.
Такої думки дотримуються аналітики Інституту вивчення війни (ISW).
Аналітики наводять думку колишнього журналіста-розслідувача російської служби ВВС Андрія Захарова, котрий, посилаючись на неназвані джерела, зазначив, що Путін дозволив Пригожину продовжувати операції ПВК «Вагнер» на Близькому Сході та в Африці, проте наказав не втручатися в Україну або Росію під час однієї з двох їхніх зустрічей після збройного заколоту Пригожина.
Також Захаров повідомив, що міноборони Росії активізувало зусилля, для того, аби «задушити» ПВК «Вагнер» в Сирії та Африці, а Пригожин разом з керівництвом «Вагнера» прилетів до Москви, щоб спробувати розв’язати це питання перед його ліквідацією.
Журналіст зазначив, що наразі доля ПВК, включно з його військовими контрактами та контрактами на видобуток нафти, газу і золота на Близькому Сході й в Африці неясна. Також він стверджує, що третя сторона, можливо, інша російська силова структура, повинна прийняти закордонні активи Вагнера, але не доручати це Міноборони Росії, аби запобігти напруженню і знищенню цих активів.
Російське джерело також стверджувало, що МО РФ, може бути, що поспішало з розформуванням ПВК «Вагнер», так як Кремль ще не вирішив його долю, а також через те, що МО РФ хотіло бути першою організацією, котра візьме на себе контроль над залишками ПВК «Вагнер».
Аналітики стверджують, що ISW не може самостійно підтвердити правдивість цих повідомлень, проте якщо вони відповідають дійсності, це може свідчити про те, що Путін не керує процесом розпуску ПВК «Вагнер», а передав цю відповідальність міноборони. Але сплеск цих повідомлень у російських спільнотах «воєнкорів» і опозиціонерів може також бути спробою відокремити Путіна від ліквідації Пригожина і можливого розпуску ПВК «Вагнер».