Все як казав Залужн0й! Радlсн@ новина – це сталось щ0йно: ЗВlЛЬНUТU НЕГАЙН0. Масштабu враж@юtь!
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, коментуючи критику «повільних темпів» контрнаступу, сказав офіційним особам США, що українські сили перебувають на порозі прориву.
Військовий експерт Українського інституту майбутнього, колишній співробітник СБУ Іван Ступак розповів, що думає про такі висловлювання українського генерала:
«Я довіряю словам пана Залужного. Якщо він каже так, то це означає, що це питання майже на 95% вирішене, — і питання техніки, і просування. Важкі мінні поля пройдені».
Ступак нагадав, що, за деякими оцінками, щільність російського мінування складала 1500 мін на кожний квадратний кілометр цієї лінії оборони.
«Нещодавно наші військові опублікували світлину, де вони [показують] один квадратний метр нашої території. І на цьому квадратному метрі ми бачимо 6 протипіхотних мін та одну протитанкову міну. Просто колосальний рівень замінування цієї території», — зазначив військовий експерт в ефірі Radio NV
Водночас глава Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявляє, що ЗСУ перетнули першу лінію оборони росіян.
«Тобто, якщо пан Залужний каже, що ось-ось, це означає, що дійсно буде прорив. І наші військові зможуть вийти на певні ділянки, про які ще, наприклад, рік тому ми не могли навіть мріяти», — додав Ступак.
Головною проблемою російських окупантів на півдні є не знання, де і коли атакуватимуть Збройні сили України.
Військовий експерт Владислав Селезньов заявив, що південний сухопутний коридор до Криму прикриває збірна солянка зі 105 тисяч російських військових, які хоча б за рахунок маси спробують зупинити Сили оборони.
“Чи допоможе це ворогу? Сумніваюся. А що стосується перекидання підрозділів, то його мають оцінювати наші розвідувальні структури. Ключова ж проблема, з якою стикається ворог, – він не знає, де саме і в який проміжок часу атакуватиме українська армія”, – заявив він РБК-Україна.
За словами експерта, на південному напрямку таких ділянок щонайменше чотири – район Василівки, Работиного, Урожайного та Вугледара (дві останні в Донецькій області, – ред.).
“Час від часу на всіх цих ділянках пожвавлюються бойові зіткнення, і противник зобов’язаний буде реагувати”, – додав Селезньов.
Водночас, Звільнення села Роботине Запорізької області дало можливість українським військам розширити плацдарм і умови для прориву. Про це заявив військово-політичний експерт групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
За його словами, Роботине розташоване на межі між першою і другою лініями оборони.
“Для російських окупантів — це досить серйозне село, опорний пункт по входу в другу лінію оборони. За Роботиним починається вже основна лінія оборони. І після того, як між Роботиним і Вербовим по лівому флангу було забито клин раніше і було здійснено вихід уже в польових умовах на другу лінію оборони, звільнення Роботиного дає змогу говорити про те, що повноцінно весь лівий фланг, включно з населеним пунктом, зараз уже розглядають як розширення плацдарму і підготовку умов для прориву другої лінії оборони. Потрібно вирівняти фланги, наприклад, по правому флангу — це між Роботиним і Копанями. Також відповідні дії виконуються з боку Сил оборони України з півночі та зі сходу від цього села. Після того всі фланги будуть вирівняні, я думаю, продовжиться вже процес прориву основної лінії. По трасі 0408 на нас очікує звільнення Новопрокопівки, Ільченкового, Солодкої Балки та вихід до Токмака, який є першим великим містом у кінці другої лінії оборони”, — пояснив Коваленко.
Він звернув увагу, що друга лінія оборони принципово відрізняється від першої.
“На другій лінії оборони переважно йде механізоване накопичення сил і засобів. Тобто це здебільшого — середня, легка та важка бронетехніка. Менша кількість мінних полів, більша кількість техніки. Буде більше саме зіткнення і знищення технічної компоненти противника”, — зазначив військово-політичний оглядач.
Коваленко вважає, що за низкою напрямків є можливість прискорити процес просування українських Сил оборони.
“Але не варто квапити Сили оборони України, оскільки все робиться досить виважено, кожне просування продумується”, — наголосив він.